Kaitra kelia nerimą miškininkams – sausra jau tampa pavojinga

Dalintis:

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai skelbia, kad kaitra artimiausiomis dienomis iš Lietuvos nesitrauks ir ragina gyventojus pasisaugoti – įdienojus patariama vengti saulėkaitos. Karšti orai miškininkams kelia susirūpinimą dėl saugumo miškuose. Tauragės miškų gaisringumo klasė dar neaukšta, tačiau, pasak specialistų, situacija gali labai greitai pasikeisti.

Kaip skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, nuo liepos 7-osios prasidėjo antroji kaitra – laikotarpis, kai ilgiau nei 3 dienas iš eilės oro temperatūra pasiekia 30 laipsnių ir daugiau. Net kai kurios naktys laikomos tropinėmis – kai oro temperatūra nenukrenta žemiau 20 laipsnių šilumos. Nors kartkartėmis ir sulaukiame lietaus, vanduo tvyrant tokiam karščiui greitai išgaruoja.

Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovas Edvardas Bielskis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad šiuo metu rajono miškuose gaisringumo klasė dar nepasiekė pavojingos ribos.

Edvardas Bielskis. Asmeninio albumo nuotrauka

– Kol kas yra III gaisringumo klasė – tai neblogai. Pirmadienį lankiausi miškuose, drėgmės dar yra. Bet jei kaitra tęsis, o jos metu vanduo greitai išgaruoja, situacija gali pasikeisti labai greitai. Savaitgalį palijo, bet šiuo metu tai toks lokalus reiškinys, tikrai ne visur lietaus kliuvo, – kalbėjo miškų specialistas, patikslinęs, kad šiuo metu pavojingiausia situacija Anykščių rajone, kur gaisringumas beveik pasiekė V klasę.

Anot E.Bielskio, šiemet gaisrų Tauragės rajono miškuose dar nekilo. Ilgai laikėsi sniegas ir žemė miškuose prikaupė pakankamai drėgmės, tad net sezoniniai darbuotojai į priešgaisrinius bokštelius buvo išsiųsti tik birželio pradžioje.

– Bokštuose žmonės budi iki 17 val. Taip pat turime du priešgaisrinius automobilius. Miške besilankantiems žmonėms reiktų atminti, kad kaip neiname per pėsčiųjų perėją degant raudonai šviesai, taip ir miške negalima numesti nuorūkos, palikti neužgesinto laužo ar šiukšlių. Turi būti kultūra, – tvirtino pašnekovas.

Paklaustas, ar miškuose jau daug grybautojų ir uogautojų ir, žinoma, ar jau yra grybų, E.Bielskis užtikrino, kad geriausias grybų derliaus indikatorius – vietiniai turgūs: jei ant prekystalių atsiranda mėlynių ir grybų, vadinasi, verta ir pačiam ruoštis į mišką. Tik štai pats urėdijos padalinio vadovas dar nespėjo patikrinti miško gėrybių augimviečių.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.