Klaipėdietis Balskuose sugavo rekordinio dydžio lydeką

Dalintis:

Sportinės žūklės mėgėjas Marius Zdanevičius, priklausantis Tauragės meškeriotojų klubui „Zumpė“, Balskų tvenkinyje spiningaudamas sugavo įspūdingo dydžio lydeką. Aistringas žvejys sako, kad savo laimikį, kol nusifotografavo, vos sugebėjo išlaikyti rankose. Keptuvės Mariaus trofėjui išvengti pavyko – didžiulė žuvis paleista atgal į tvenkinį.  

Marius Zdanevičius prisipažino, kad mėgstamiausios žvejybos vietos jam yra tos, kuriose vyksta varžybos. Balskų tvenkinyje dažnai rengiamos Lietuvos spiningautojų lygos, Žemaitijos regiono sportinės žūklės varžybos, kuriose Marius visuomet dalyvauja ir jam sekasi – laimi prizines vietas, yra pelnęs įvairių sportinės žūklės titulų. Šiemet čia buvo surengtos ketverios varžybos, joms ruošdamasis Klaipėdoje gyvenantis Marius į Balskus žvejoti vyko 15 kartų.

– Prieš varžybas į tuos telkinius, kur jos vyks, važiuoju treniruotis. Savo malonumui nelabai pažvejoju, nes kiekvieną mėnesį varžybos vis kitur vyksta, todėl reikia joms ruoštis. Štai dabar Balskų tvenkinyje pagavau lydeką. Buvo labai vėjuota diena, tai baisiai trukdė, tačiau užkibo 1,30 metro ilgio lydeka, svėrusi apie 18 kg. Ją vos išlaikiau, – įspūdingu laimikiu džiaugėsi žvejys ir patikino, kad lydeką vos su ja nusifotografavęs paleido atgal į vandenį, filmuotą paleidimo momentą paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“.

rekordinio dydzio lydeka

Rekordinio dydžio lydeka pagauta Balskuose. Asmeninio albumo nuotrauka

Balskų tvenkinyje ruošdamasis varžyboms Marius sugavo dar vieną – 7 kg svėrusią lydeką, jos ilgis siekė 104 cm. Taip pat tądien sužvejojo tris didelius starkius. Kiek anksčiau Balskuose Mariui pavyko ištraukti beveik metro ilgio šamą. O štai per meškeriotojų klubo „Zumpė“ gimtadienio proga surengtas varžybas jis nieko nepagavo, sako, kad tądien buvo pasiruošęs gaudyti tik dideles žuvis.

– Žvejodamas naudoju echolotą, per kurį matau, kiek toje vietoje yra žuvų, kaip jos elgiasi. Užmeti žuviai po nosim masalą ir matai – arba kimba, arba ne. Balskuose tikrai yra didelių ir daug žuvų. Šamų, salačių nemažai. Vienos žvejybos metu echolotu buvau Balskų tvenkinyje suradęs apie 40 šamų, bet užkibo tik vienas. Didelės žuvys protingos, taip paprastai jų nepagausi. Jos labai atsargios, įtariai žiūri į silikoninį masalą, nes Balskuose joms didelė mitybinė bazė, ten daug raudžių, karšių, ešerių. Jos nealkanos. Bet Balskuose dažnai būna momentas, kai žuvys sukyla, tada joms nesvarbu – bet ką mesk, ant visko kimba, – patirtimi dalijosi sportinės žūklės mėgėjas.

Marius tvirtino, kad visas sugautas didesnes žuvis paleidžia. Labai retai šeimoje valgo lydekas, jei kada žmona paprašo, tai parneša, tačiau ne didesnę nei 2 kg. Vyras žvejoja jau 36-erius metus, todėl sukaupė nemažai patirties begaudydamas dideles žuvis.

– Didelių lydekų nemėgstame, tokių nevalgome. Dažniausiai spiningauju, iš valties mėtau dirbtinį masalą – žuvelės imitaciją, plėšrios žuvys jį puola. Lydekos kimba ir vėjuotą dieną. Aš esu tokios nuomonės: jeigu laukti tinkamos dienos, kada saulė švies, kada vėjas netrukdys, tai taip ir liksi nepažvejojęs. Aš žvejoju tada, kai turiu laiko, nežiūriu nei į orą, nei į Mėnulio fazę. Ir visai nesvarbu, jei nekimba, svarbiausia man – procesas, – kalbėjo Marius, patikinęs, kad Balskų tvenkinio gylis kai kuriose vietose siekia net 15 metrų.

Kaip skelbia žiniasklaida, Lietuvoje didžiausia lydeka, svėrusi 37,6 kg, buvo sugauta 1937 m. Simno ežere Alytaus rajone. 15 kg ir daugiau sveriančios lydekos – taip pat reti laimikiai Lietuvoje.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Klausimas mareliui on

    Ar jam patiktų būti lydekos vietoje?
    Gytis šuniuką už pavadėlio paskraidino ,tai didžiausią komentatorių panieką sukėlė..
    O tai ką ta lydeka turéjo išgyventi už žiaunos trišakiu pakabinta?

Palikite komentarą