Mažieji stovyklautojai nustebo miške radę krūvas atliekų

Dalintis:

Kad miškuose vis dar esama atliekų – jokia naujiena, tačiau Kornelijos Jurevičiūtės į dienos stovyklą suburti mažyliai išėję miškan vis aptinka naujų radinių. Kaip sako dienos stovyklos vadovė, kasmet su vaikais randa vis naujų atliekų.

„Jau 4 metai, kai einame su vaikais į žygį nuo Taurų parko iki Ceikiškės kaimo, senųjų kapinių. Einame nuostabiu miško takeliu. Tačiau, kasmet randame vis daugiau ir didesnių atliekų, vaikams visad kyla klausimas kodėl? Kas taip daro? Ne kartą eidami su maišais patys rinkome, tačiau vaikų mažos rankytės ir didelė širdis visko neišneš iš miško“, – rašo Kornelija Jurevičiūtė „Tauro stovyklos“ feisbuko paskyroje.

Pasidalintame pranešime mažųjų stovyklos organizatorė paprašė ir Tauragės rajono savivaldybės bei mero Dovydo Kaminsko pagalbos gražinant Tauragės miškus.

„Tauro stovyklos“ nuotrauka

– Vaikai labai stebisi, kyla daug klausimų: kas, kodėl, kaip taip galima, ar jie nežino, kur šiukšlių konteineriai. Vienoje vietoje buvo daug mašinų detalių, tai klausė, gal avarija čia buvo? Prie plytų ir cemento likučių klausė, gal statybos čia vyko. Vaikai vis nori paimti, nunešti, išmesti, tačiau mažos rankytės ne visagalės. Taip pat rinkdami šiukšles su vaikais turime būti labai atsargūs, velniai žino, ką ten galime rasti, – atvirai dėstė K.Jurevičiūtė.

Nors Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro valdomoje Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėje (DASA), esančioje Paberžių gatvėje, galima tinkamai atsikratyti vienu lengvojo automobilio padangų komplektu per metus, šių atliekų vis tiek iki šiol dar randama miškuose. UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) Atliekų tvarkymo skyriaus vedėja Vilmantė Krištopaitienė įsitikinusi, kad į miškus dažnai atliekas veža automobilių remontu užsiimantys verslininkai.

„Tauro stovyklos“ nuotrauka

– Atliekų savininką kartais galima nustatyti. Tačiau jei tai neįmanoma, už šiukšles atsako miško savininkas – seniūnija arba privatus asmuo, – dėstė TRATC atstovė. – Automobilių remontininkai labai vengia mokesčių. Prie konteinerių aikštelių palikti automobilių ardymo atliekų nebeina, nes mes jas stebime, tai veža į miškus.

V.Krištopaitienė priminė, kad nedidelį kiekį statybinių atliekų galima nemokamai palikti DASA aikštelėje, o didesnį teks nuvežti į sąvartyną, kur vežėjo bus paprašyta susimokėti vartų mokestį. Vieną lengvojo automobilio padangų komplektą (penkias padangas) DASA priims nemokamai kartą per metus. Anot pašnekovės, DASA priims ir daugiau atvežtų padangų, tačiau už likusias teks sumokėti.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą