fbpx

Minint Pasaulinę pasiutligės dieną siūloma nemokama vakcina

Dalintis:

Ūmi ir mirtina liga, žinoma pasiutligės vardu, yra lengvai užkrečiama kontakto metu per seiles. Gyvūnų augintinių savininkai privalo juos vakcinuoti nuo pasiutligės kartą per metus. Nuo šiandienos iki metų galo siūloma vakcinuoti augintinius nemokamai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) išplatintame pranešime spaudai skelbiama, kad per 2020 metus Lietuvoje medicininės pagalbos dėl gyvūnų sužalojimų kreipėsi 3757 žmonės. 2019 metais dėl tos pačios priežasties kreipėsi net 5119 žmonės. Šiandien minint Pasaulinę pasiutligės dieną dalinamasi informacija apie šią ligą. Primenama, kad tai yra mirtina virusinė liga, sukelianti galvos ir stuburo smegenų uždegimą. Užkratas plinta per seiles, tad nuo šia liga sergančio gyvūno užsikrėsti galima ne tik jam įkandus, bet ir lyžtelėjus. Pasikeičia šia liga užsikrėtusių gyvūnų elgsena, jie tampa agresyvūs, laukiniai gyvūnai atklysta į gyvenvietes ir gali pulti naminius gyvūnus bei žmones.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė primena, kad gyvūnų augintinių savininkai privalo augintinius kasmet skiepyti nuo pasiutligės, o vakcinaciją atlieka visi privatūs veterinarijos gydytojai.

– Pasaulinės pasiutligės dienos minėjimo tikslas – teikti informaciją apie pasiutligės pavojų žmonių ir gyvūnų sveikatai bei apsaugos nuo šio susirgimo priemones. Taip pat kartu su veterinarijos gydytojais Ligita Baracevičiūte, Tomo Bartušio klinika bei VšĮ „Fontibus“ mobilia gydykla organizuojame akciją, kurios metu kviesime nemokamai vakcinuoti nuo pasiutligės suženklintus gyvūnus augintinius. Tuos, kurie dar nesuženklinti, kviesime tą nedelsiant ir padaryti. Akcija vyks iki pat metų galo, ­– teigė A.Stumbrienė.

Iš viso Tauragės rajonui skirtos 400 vakcinos nuo pasiutligės dozių. Nors planuojama akciją tęsti iki metų galo, ji gali būti baigta ir anksčiau, jei pasibaigs vakcinos.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą