Miškininkai kviečia į talką, kad miškai netaptų sąvartynais

Dalintis:

Rugsėjo 11 d. 10 val. miškininkai pirmą kartą Lietuvoje organizuoja visuotinę miškų tvarkymo akciją „Miško kuopa“. Į talką kviečiami tauragiškiai – nuo įvairių atliekų reikia gelbėti Oko mišką. Valstybinių miškų urėdijos Tauragės padalinio vadovas Edvardas Bielskis sako, kad talkininkams priemones duos.

Šį šeštadienį talka vyks 23-juose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose. Miškų švarinimo akcijos organizatoriai skelbia, kad svarbi kiekvieno gyventojo pagalba ir kviečia pirmojoje rudeninėje talkoje aktyviai dalyvauti šeimas, draugų kompanijas, įmonių kolektyvus, mokinius ir studentus. Girininkai dirbs kartu, pasakos apie gamtą ir atsakys į klausimus.

Pasak miškininkų, jie kasmet Lietuvos miškuose surenka apie 1000 tonų išmestų padangų, statybinių atliekų ir senos buitinės technikos, todėl be visuomenės pagalbos kyla pavojus, kad girininkijose atsiras sąvartynai. Tauragės regioniniame padalinyje yra 11 girininkijų, tačiau didžiausias taršos taškas – Oko miškas. Jis ošia miesto pašonėje, yra šalia magistralinio kelio, netoliese įsikūręs Žalgirių mikrorajonas. Ieškodami ramybės, poilsio ar pramogų jaunesni ir vyresni gyventojai dažnai ten lankosi, užsuka ir prašalaičiai.

Edvardas Bielskis. Asmeninio albumo nuotrauka

– Pagrindinė tarša yra tik vienoje Tauragės girininkijoje, konkrečiai – Oko miške, todėl mes ten vykdysime „Miško kuopos“ akciją. Kitose girininkijose šiukšlinimo mažiau. Pavyzdžiui, Ringių girininkijoje, kurioje nėra poilsiaviečių, o tik keliai prie grybų privažiuoti, tai to šiukšlinimo kaip ir nėra, – kalbėjo E.Bielskis. – Oko miške ypatingai vargina smulkios atliekos, padangos. Ten daug plastikinių mašinų detalių, nes Tauragė yra miestas, kuris mėgsta mašinas iš Prancūzijos ir kitų šalių. Mašinos ardomos, o kas jų atliekų neutilizuoja kaip priklauso, tai į mišką veža. Neseniai važiuodamas link Kaziškės kaimo mačiau miške numestus automobilių stiklus.

Pasak vadovo, buitinės technikos ir statybinių atliekų Tauragės miškuose pasitaiko labai retai. Kadangi statybines atliekas priima privačių žemės sklypų savininkai mieste, tai jos ten vežamos. Rudenines miškų švarinimo talkas planuojama organizuoti kiekvienais metais. Nors girininkijų darbuotojai tradiciškai kiekvieną pavasarį renka šiukšles iš miškų ir pamiškių, jų nemažėja, atsiranda naujos atliekų krūvelės.

– Oko miškas yra priemiestinėje girininkijoje. Nusipirkę greito maisto ir pavalgę, nereikalingas pakuotes išmeta pro automobilio langą. Tai negražu ir nekultūringa, bet, matyt, toks suvokimas, – sakė E.Bielskis, ne vieną dešimtmetį puoselėjantis miškus. – Talkininkų laukiame rugsėjo 11 d. 10 val. prie Tauragės girininkijos (Vytauto gatvėje, prie urėdijos). Jų amžius neribojamas, mes duosime maišus ir pirštines, žmonėms tereikia turėti gerą nuotaiką ir meilę miškui.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą