Miškininkai pagamino per 1000 inkilų

Dalintis:

Miškininkai jau ruošiasi kasmetinei inkilų kabinimo akcijai „Paukščiai grįžta namo“. Šiemet inkilai bus kabinami Šilinės girininkijos teritorijoje.

Kasmet kovo mėnesį Valstybinių miškų urėdija skelbia akciją „Paukščiai grįžta namo“. Jos metu dideli ir maži kviečiami susiburti ir kartu miške kabinti grįžtantiems sparnuočiams inkilus. Jie bus keliami visuose regioniniuose padaliniuose, tad inkilus ruošia jau ir Tauragės regioninis padalinys.

Urėdijos Tauragės regioninio padalinio miško apsaugos specialistas Romas Galkauskas „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad akcijos metu planuojama pakabinti 50-60 inkilų.

Kabinsime inkilus zylėms, varnėnams, bukučiams. Jų visų inkilai šiek tiek skiriasi savo išmatavimais, tačiau yra pakankamai lengvi, kad vaikai galėtų nešti. Planuojame kabinti mūsų darbuotojų pagamintus inkilus, bet dalyviai gali atsinešti ir savo, – tikino R.Galkauskas.

Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio darbuotojas teigė, kad vien Tauragės regioninio padalinio darbuotojai per žiemą pagamina apie 1000 inkilų įvairiems paukščiams – čiurliui, pelėdoms, net šikšnosparniams. Tačiau kai kurie jų yra dideli ir vaikams juos būtų sunku nešti. Tad jų kabinimu pasirūpins miškininkai.

Inkilai sensta, paukščiai peri juose 2-3 metus ir po to daugiau nebegrįžta. Stengiamės senus inkilus išvalyti, kad ilgiau tarnautų, – aiškino urėdijos darbuotojas.

Kol kas tikimasi, kad inkilus kabinti susirinks būrelio „Miškininko bičiuliai“ nariai. Tačiau laukiamas kiekvienas norintis. Pasiteiravome, ar galima savos gamybos inkilus spalvinti, R.Galkauskas patikino, jog čia galima reikštis vaikų fantazijai, tačiau derėtų vengti ryškių, nenatūralių spalvų.

Kovo 18 dieną galima prisijungti prie akcijos „Paukščiai grįžta namo“, kuri vyks Šilinės girininkijoje esančioje poilsiavietėje „Miškininko pastogė“. Kviečiami ir tie, kurie neturi savo inkilo, ir tiek, kurie paplušėjo ir pagamino paukščiams namelius.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą