Muziejininkai ragina pasisaugoti jų kaimynų

Dalintis:

Paukščius Tauragės apylinkėse akylai stebintis Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Gamtos-fotografijos skyriaus vedėjas Aleksandras Naryškin dalinasi perspėjimu – ragina saugotis jauniklius išperėjusių kirų. Šie oro antpuoliais gąsdina pilies kiemelio lankytojus.

„Turime gerų ir blogų naujienų. Mūsų Jonas ir Janina susilaukė nuostabių pūkuotukų. Tai čia geroji žinia. O blogoji – prieš savaitę lietus nuplovė lizdą ir pūkuotukai liko be būsto. Panašu, jog jaunuoliai bandė paskraidyti. Nusileidimas buvo sėkmingas, bet pakilimo funkcija dar neįvaldyta“, – šmaikščiai muziejaus feisbuko paskyroje rašo muziejininkai.

Jau anksčiau dalinomės Aleksandro Naryškin informacija ir nuotraukomis apie tai, kad ant pilies stogo peri sidabriniai kirai. Jaunikliai jau išperėti, tačiau pasidarbavus gamtos stichijai, liko be lizdo.

– Padėjo 4 kiaušinius, išsirito trys. Bet vienas vėliau žuvo, – pasakojo A.Naryškin apie be lizdo likusią kirų šeimyną. – Ko gero penktadienį, arba šeštadienį likę mažyliai nušoko ir dabar gyvena pilies kieme. Jie bijo žmonių, tėvai juos saugo.

Nors iki pastarųjų įvykių muziejininkai ir meno mokyklos darbuotojai su kirų šeimyna gyveno taikiai, šiuo metu situacija kiek įtempta, mat tėvai savo mažylius labai saugo.

– Nukentėjusių nėra. Bet kirai bando išgąsdinti – pikiruoja su klyksmais. Darbuotojai iš ryto patyrė atakas. Patys mažyliai slapstosi. Kolega turėjo išvežti atliekų konteinerius, o būtent prie jų ir slapstosi kirai. Tai tėvai nebuvo labai patenkinti, – pasakojo A.Naryškin.

Gamtos mylėtojas Aleksandras Naryškin ragina visus ateinančius į pilies kiemelį elgtis apdairiai ir pasisaugoti, neieškoti kirų mažylių, o juos pastebėjus – pasidžiaugti iš toli. Tikėtina, kad mažųjų pirmasis skrydis gali būti liepos viduryje ar antroje mėnesio pusėje.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą