Nesuvokiama: prie miško numesta stiklo atliekų krūva

Dalintis:

Kai karštomis vasaros dienomis raginama elgtis atsargiai ir neįžiebti gaisro išsausėjusiuose miškuose, kitiems tai nė motais. Eičių kaime, prie pat miško, aptikta didžiulė krūva stiklo.

Kaip žinia, per stiklą spiginant saulės spinduliams iki gaisro – tik akimirka. Todėl nuolat skelbiama informacija apie saugų elgesį išsausėjusiuose miškuose. Tačiau šįkart gamtoje dažnai laiką leidžianti Ramunė Palekaitė pastebėjo netikėtą ir nemalonų radinį.

„Miškas gali užsidegti ir nuo stiklo šukės, – perspėja gaisrininkai. Visai netoli Eičių kaimo, miško keliuko pakraštyje, po egle atsirado suversta stiklo krūva. Nesuvokiamas poelgis niekuo nepateisinamas. Kada organizuosime šių pavojingų gamtai šiukšlių išvežimą?“ – rašė feisbuke R.Palekaitė.

– Ėjau pro šalį ir net išsižiojau pamačiusi. Pakeliui namo dar mūsų bendruomenės pirmininką sutikau, tai ir jis paklausė, ko tokia nustebusi einu. Šitokia krūva! Dar ne visa tilpo į kadrą – nuotraukoje tik dalis tos stiklo krūvos ir ji visai netoli Eičių. Netikiu, kad kas svetimas galėjo čia važiuoti. Turbūt kas nors iš aplinkinių, – telefonu kalbėjo R.Palekaitė, pridurdama, jog jos nuomone apie tokias radybas būtina kuo plačiau viešinti.

Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius patikino apie radinį išgirdęs pirmą kartą. Kas pasirūpins tokiomis atliekomis?

– Visa tai reikės išvežti į atliekas. Gyventojai vienas kitą kaime pažįsta, manau, žino, kas kada langus keitė. Gal net pavyktų rasti šiukšlintoją, jei tai vietinis žmogus. Bet jei atliekos miške, tai jomis pasirūpinti turėtų urėdija, ne seniūnija. Mes visko neaprėpiame, – kalbėjo V.Skirius.

Seniūnas pasakojo, kad vos tik pasirodo informacija, jog bus surenkamos atliekos, padangos tiesiog plūste plūsta. O mokėti už šių atliekų tvarkymą turi visi mokesčių mokėtojai.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą