Pražydus lubinams aplinkosaugininkai skelbia akciją

Dalintis:

Dar nesibaigus gegužei pražydo laukuose lubinai. Ne vienerius metus skelbiama informacija, kad tai invazinis augalas, todėl šiemet paskelbta akcija „Mėlynoji lubinų banga“. Aplinkosaugininkai ragina skinti šiuos augalus, dalintis nuotraukomis socialiniuose tinkluose ir taip pristabdyti lubinų plitimą.

Pievose ir laukuose, taip pat pakelėse jau matyti mėlyni lubinų žiedynai. Gražu pažiūrėti, tačiau šis augalas yra laikomas invaziniu.

„Gausialapis lubinas (Lupinus polyphillus Lindl.) daugiametis, 50-150 cm aukščio pupinių šeimos augalas kilęs iš Šiaurės Amerikos. Žiedai dažniausiai būna įvairių atspalvių mėlyni ar violetiniai, rečiau balti ar margi, sugrupuoti į kekes. Žydi nuo gegužės pabaigos iki birželio pabaigos. Iš žiedų susiformuoja vaisiai – plaukuotos ankštys su sėklomis. Vienas stambesnis augalas per vegetacijos periodą sėklų gali išbarstyti daugiau nei 5000. Sėklos išlieka daigios daugelį metų“, – skelbia Žemaitijos nacionalinis parkas savo Facebook paskyroje.

Negana to, šis augalas dauginasi ir šakniastiebiais, tad lengvai plinta ariant dirvą.

Kaip ir kada Lietuvoje atsirado lubinai, nėra tiksliai žinoma, tačiau aprašymų esama iš XIX a. vidurio. Šiais augalais buvo šeriamos avys, jie net buvo sėjami.

Nors žiedynai atrodo gražūs ir puošnūs, invazinis augalas daro žalą natūralioms pievų ir smėlynų buveinėms. Dėl šios priežasties žmonės kasmet raginami skinti lubinus, jų žiedais puošti savo aplinką ir taip pristabdyti šio augalo plitimą. Siekiant įgyvendinti šį tikslą paskelbta akcija „Mėlynoji lubinų banga“. Socialinių tinklų vartotojai raginami ne tik skinti lubinus, bet ir jų žiedų mėlynumą skleisti nuotraukomis internete, jas pažymint grotažyme #melynojilubinubanga.

Prie šios akcijos prisidėti skatina ir Pagramančio regioninis parkas, kurio teritorijoje šio augalo žiedų taip pat galima rasti.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.