fbpx

Pusė pranešimų apie prastas gyvūnų gyvenimo sąlygas pasitvirtina

Dalintis:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad per 2018-2019 metus sulaukta beveik 3 tūkst. pranešimų apie galimus gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimus įvairiose šalies vietose. Pusė jų pasitvirtino.

Pranešime spaudai skelbiama, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai reaguoja į visus pranešimus – ir gautus elektroniniu paštu, ir gautus telefonu. Kai kuriais atvejais pranešimai būdavo ne itin tikslūs – pranešėjas nežinojo tikslios pažeidimo vietos, kai kuriais atvejais nebūdavo nurodomas konkretus pažeidimas. Todėl specialistai primena, kad apie galimus žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus ar netinkamas jų laikymo, priežiūros sąlygas pranešantys asmenys nurodytų visą tyrimui pradėti būtiną informaciją. Ypač svarbu pranešti apie gyvūno laikymo ar suradimo vietą, apibūdinti aplinkybes, jei žino – ir gyvūno laikytojo vardą bei pavardę.

Pastarųjų trejų metų VMVT ištirtų pranešimų duomenys rodo, kad dažniausiai (apie 56 proc.) nustatytų pažeidimų yra susiję su gyvūnų augintinių (šunų) netinkamomis laikymo sąlygomis, nepakankama judėjimo laisve, šėrimu, girdymu ir pan.

Nustatant gyvūnais nesirūpinančius asmenis, jie sulaukia įstatymo reglamentuojamų teisinių pasekmių – įspėjimų, baudų. Tačiau specialistai atviri – skiriami įspėjimai ar baudos nėra adekvačios padarytiems pažeidimams. Jų nuomone, atsakomybę už gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimus, būtina griežtinti.

VMVT jau turi numačiusi veiksmų planą, kuriame vienas svarbiausių žingsnių esąs VMVT direktoriaus ir Lietuvos policijos generalinio komisaro bendras pasirašytas įsakymas, kuriuo numatoma, kad VMVT inspektoriai kartu su Policijos pareigūnais rengs operatyvinius patikrinimus 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę ir apie tai nebebus įspėjama. VMVT yra įvesta ir į patikrinimus vykstančių inspektorių rotacija.

Taip pat siekiama, kad gyvūnų gerovės apsaugos užtikrinimo klausimas dėl nelegalių gyvūnų veisėjų kontrolės būtų įtraukiamas į Vyriausybės šešėlinės ekonomikos mažinimo programą, o visų atsakingų institucijų (VMVT, Policijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos) specialistų pajėgos sutelkiamos, siekiant išaiškinti ir užkardyti nedeklaruotos veiklos ir mokesčių vengimo atvejus.

Nelegalius veisėjus bus siekiama nustatyti ir atliekant privačių veterinarijos gydytojų patikrinimus. Galiausiai kreiptasi į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją dėl Mažmeninės prekybos taisyklių pakeitimo, nustatant pardavėjo pareigą nurodyti savo, kaip registruoto patvirtinto subjekto, identifikacinį numerį.

Pilietiškų žmonių prašoma toliau informuoti apie pastebėtus gyvūnų sveikatos ir gerovės pažeidimus, įtariamas panašias nelegalias veisimo veiklas šalyje, pranešant bet kuriam regioniniam VMVT padaliniui arba telefonu 8 800 40 403, taip pat užpildžius elektroninę pranešimo formą https://vmvt.lt/skundu-formos.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą