Rajone plinta paukščių gripas: būtina imtis sugriežtintų saugumo priemonių

Dalintis:

Trečiadienio vakarą rajone patvirtintas dar vienas itin užkrečiamo paukščių gripo židinys. Specialistai jau žino, kad užkrėstas vištas pirko dar bet penki ūkiai. Gyventojų, turguje pirkusių paukščius iš Jurbarko prekiautojo, prašoma skubiai susisiekti su veterinarijos gydytojais ar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai šią savaitę sunaikino užkrėstus paukščius dviejuose rajono ūkiuose. Pirmasis itin užkrečiamo paukščių gripo židinys nustatytas Baltrušaičiuose. Iš ūkio Jurbarke vištas pirkęs tauragiškis patyrė nemenkus nuostolius. Sunaikinti teko 50 paukščių.

Trečiadienio vėlų vakarą Tauragės VMVT specialistai skubėjo į Dapkiškius. Čia paukščių gripas patvirtintas dviejų savaičių ančiukams. Išgaišo ir buvo sunaikinta visa 50-ies paukščių banda.

– Žinome tik vieną patvirtintą faktą. Visi rajone nuo paukščių gripo gaištantys paukščiai yra pirkti iš to paties prekeivio Jurbarke. Jis paukščius parduoda antradieniais prie Tauragės turgaus. Labai prašau visų rajono gyventojų, turguje pirkusių paukščius, kuo skubiau susisiekti su veterinarijos specialistais. Laiku sustabdžius ligos plitimą galime išvengti milžiniškų nuostolių, – sakė VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė.

– Nepirkite paukščių be dokumentų. Parsivežę paukščius į namus, bent penkias dienas laikykite juos atskirai ir neleiskite prie savo turimos bandos. Papildoma apsauga būtina visiems paukščius auginantiems rajono gyventojams. Nusipirkite dezinfekavimo kilimėlį, negirdykite paukščių tvenkinio vandeniu, atidžiai stebėkite jų būklę. Pamačius keistą paukščių elgesį, radus nugaišusių paukščių, nedelsdami susisiekite su specialistais. Noriu pabrėžti, jog bijoti nereikia. Mes neišrašome baudų, mes padedame suvaldyti situaciją, – sakė A.Stumbrienė. VMVT tarnyba jau paėmė paukščių mėginius iš jais prekiaujančio ūkininko.

– Kai pirkau paukščius, klausiau, ar jie veisti Lietuvoje, pardavėjas mane patikino, kad perina juos savo ūkyje. Gal gaišta tik iš užsienio nelegaliai įvežti paukščiai? Kas čia dabar tą tiesą pasakys, – „Tauragės kurjeriui“ vakar sakė Dapkiškiuose gyvenanti moteris.

– Ūkiuose, kuriuose jau nustatytas didelio patogeniškumo virusas, bus utilizuojami visi paukščiai, vykdoma dezinfekcija. Šeimininkams mažiausiai mėnesiui bus uždrausta laikyti bet kokius paukščius. Labai svarbu sustabdyti viruso plitimą. Nevaldant židinių, jis gali plisti ir kituose rajonuose. Jei šalis taps paukščių gripo židiniu, laukia labai daug ribojimų. Ypač svarbu kontroliuoti paukštynus. Jei paukščių gripas įsiplieks juose, teks naikinti visą bandą, – informavo VMVT specialistė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą