fbpx

Rambyno regioniniame parke šienauja robotas

Dalintis:

Šienavimas saugomose teritorijose, kur daug stačių šlaitų, buvo tikras galvos skausmas regioninių parkų darbuotojams. Rambyno regioniniame parke šienavimo robotas nušienavo beveik visas lankytojų pamėgtas vietas, tad pasiekti Vilkyškių, Šereiklaukio, Opstainių piliakalnius ir pasižvalgyti nuo jų lankytojams bus patogiau.

Rambyno regioninio parko direktorė Diana Milašauskienė sako, kad naujoji technika labai palengvino saugomų teritorijų priežiūrą. Su robotu šienaujami ne tik piliakalniai, bet ir pažintinių takų kraštai, poilsio aikštelės, nušienauti pavyko net stačiuosius Rambyno kalno šlaitus palei Nemuną.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) informuoja, kad šienavimo robotas labai pasiteisino naikinant invazinę augmeniją. Senvaginio ežero Merguvos pakrantėse buvo pjaunamas raukšlėtalapis erškėtis, kiti invaziniai augalai.

Pranešime spaudai teigiama, kad šienavimo robotai padeda tvarkyti ne tik lankytojų pamėgtas teritorijas, bet ir saugomas buveines paukščiams bei gyvūnams, kurie mėgsta žemą augaliją, aukšta žole ir krūmynais neapaugusias pievas.

Šienavimo robotus gavo Aukštaitijos, Dzūkijos, Žemaitijos nacionaliniai parkai, Panemunių, Rambyno, Dubysos, Neries ir kiti regioniniai parkai, kurių teritorijos yra kalvotos arba turi saugomų upių slėnių. Pagal projektą nupirkti aštuoni šienavimo robotai, kuriais teritorijų priežiūrai dalinsis visi nacionaliniai ir regioniniai parkai.

VSTT atsiųsta nuotrauka

Kaip informuoja VSTT, maždaug per 4 valandas galima nušienauti futbolo stadiono dydžio plotą, dirbant su ekstremaliai stačiais šlaitais. Mašina gali šienauti iki 50 laipsnių šlaitus. Tik reikia nepamiršti, kad vis tik robotą valdyti specialisto priežiūra yra būtina.

Šienavimo robotas gali smulkinti žolę. Vejoje paliekama nupjauta žolė leidžia palaikyti drėgmę ir tampa natūralia trąša.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą