S.Bartminas: šernai pavojingi

Dalintis:

Per karantiną nemedžiojami šernai įsidrąsino ir naktimis bei paryčiais jau vaikščioja ne tik arčiau miško esančiuose namų kiemuose ir viešose erdvėse, bet ir atkeliavo į Tauragės miesto centrą. Kaip elgtis juos sutikus?

Rugpjūtį šernai iškuisė privataus Pamiškių gatvės kiemą, mažieji šerniukai dūko net po batutu, miško gyvūnai išrausė ir J.Tumo-Vaižganto gatvės pievas prie mašinų stovėjimo aikštelių. Praėjusios savaitės pabaigoje šernai iškniso pievas Žalgirių mikrorajone Ateities take, šeimininkavo net po pat daugiabučių langais. Šį savaitgalį jie išarė Kartų parką prie Zumpės tvenkinio. Vakar ryte gyventojai pastebėjo sugadintus žaliuosius plotus miesto centre. Suįžūlėję šernai nukeliavo Prezidento gatve iki pat reabilitacijos centro.

Aplinkos apsaugos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausia specialistė Jurga Jasiūnienė pataria pastebėjus šernus pranešti 112 telefono numeriu Bendrajam pagalbos centrui arba Aplinkos apsaugos departamento pranešimų priėmimo numeriu 85 273 2995.

Daivos Žebelienės nuotrauka

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato specialistas, rezervato reindžeris Saulius Bartminas sako, kad pamačius šernus jokiu būdu negalima artintis prie jų ir nevyti.

– Su jais šposai menki. Jie pavojingi visaėdžiai žvėrys. Ypač pavojinga eiti artyn kai šernų patelės vaikšto su šerniukais. Viena šernė jų atsiveda po 6-8, tačiau vaikšto ir ne po vieną šeimą. Nebemedžiojami šernai jaučiasi drąsiai, todėl ir eina į miestą. Urbanizuotose teritorijose jiems ne vieta. Aplinkosaugininkai turėtų imtis priemonių ir įpareigoti medžiotojų būrelius sumažinti šernų skaičių miške, – įsitikinęs pašnekovas.

Daivos Žebelienės nuotrauka

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus sakė, kad šįryt iš pat ryto sutvarkė šernų išknistą Kartų parką.

– Savivaldybės administracija analizavo ir svarstė tvoros įrengimo klausimą, tačiau tvoros įrengimas būtų neproporcingas, nes butų užtvertas visas priėjimas prie Oko miško, apie 1,4 km. ir sukeltų daugiau nepatogumų, nei duotų naudos. Su medžiotojų būreliu „Kurtinys“ kalbėta ne kartą, bei kreiptasi raštu su prašymu kontroliuoti šernų populiaciją. Medžiotojų būrelio „Kurtinys“ atstovai informavo, kad varyminė medžioklė prasideda tik nuo spalio 15 d.

Daivos Žebelienės nuotrauka

Tikimės medžiotojų būrelio bendradarbiavimo, kad ši problema būtų išsispręsta ir kad medžiotųjų būrelis laikysis Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytų teisių ir pareigų, – redakciją informavo mero patarėjas Kasparas Bertašius.

Pasak jo, savivaldybės administracija kreipėsi konsultacijos ir į Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekciją. Jos viršininkas Vitalis Marozas atsakęs, kad medžiotojų būreliai atsakingi už žvėrių populiaciją jų medžioklės plotuose, o barjerų, pavyzdžiui, tvoros įrengimas nėra išeitis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą