Šaltakraujai mėgaujasi dar šilta saule

Dalintis:

Rudenį orai atšąla ir žalčiai bei kitos gyvatės ieško žieminių slėptuvių. Pastebėjus besirangančius gyvius derėtų juos palikti ten, kur radote, pataria Viešvilės gamtinio rezervato vyriausiasis specialistas Saulius Bartminas.

„Tauragės kurjerio“ skaitytoja, dažnai besidalinanti įvairiais gamtoje užfiksuotais kadrais, šįkart atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti žalčiai. Gal ką toks vaizdas ir išgąsdintų, vis dėlto reginys išskirtinis.

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vyriausiasis specialistas Saulius Bartminas tikino, kad šiuo metu šaltakraujai jau ieško slėptuvių žiemai.

– Ten turbūt jaunikliai. Atšilo orai, todėl rangosi ant saulutės. Jie maitinasi savarankiškai ir pieno nešti jiems tikrai nereikia. O pastebėjus juos reikėtų palikti ramybėje. Artėjant žiemai, jie ieškosis šiltesnės vietos žiemojimui ir pasislėps, – teigė S.Bartminas.

Geltonskruosčius žalčius pažinti galima iš geltonų dėmių – „ausyčių“, o aktyviausi jie būna, kai oro temperatūra siekia 15-20 laipsnių šilumos. Kaip gamtininkas atskleidė, Viešvilės rezervate prieš maždaug 8 metus pastebėtas ir lygiažvynis žaltys, kuris kartais painiojamas su angimi.

Gamtininkai skelbia, kad rugsėjo-spalio mėnesiais ir vairuotojai turėtų kiek atidžiau stebėti kelią, mat žiemojimo vietų ieškantys šaltakraujai nevengia kirsti kelio. Tad migracijos metu ne vienas būna pervažiuojamas, mat iš tolo gyvatės ir žalčiai panašūs į sausas šakeles.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą