Šaltis kviečia išbandyti ypatingą reiškinį

Dalintis:

Ar teko ką nors girdėti apie Mpembos efektą? Atšalus orams ne vienas skuba laukan išbandyti šį reiškinį, kai karštas vanduo virsta ledu.

Prasidėjus tikrai žiemiškiems šalčiams socialiniuose tinkluose matyti ne viena nuotrauka bei video įrašas, kur matyti į orą pilamas vanduo, kuris momentaliai sustingsta ir žemėn leidžiasi kaip šerkšno lašeliai. Šis ypatingas reiškinys aprašytas 1969 metais ir pavadintas Tanzanijos fizikos studento vardu – Mpembos efektu. Eksperimentas pavyksta tik su karštu vandeniu.

Kaip dėsto meteorologai, nėra iki galo sutariama, kodėl karštas vanduo greičiau užšąla, negu šaltas. Tačiau tikėtina, kad taip įvyksta dėl mažesnio karšto vandens tankio. Specialistai ragina nepamiršti saugumo – karštu vandeniu galima netyčia ir skaudžiai nusideginti, tad išbandant efektą saugokite veidą.

Pasak meteorologų, pirmadienio rytas buvo šaltesnis nei sekmadienio. Šįryt šiaurės rytų Lietuvoje oro temperatūra nukrito iki 27–28 laipsnių šalčio. Šalčiausia buvo Zarasuose, tačiau iki sausio 8-osios šalčio rekordo trūko nemažai – 1987 metais Varėnoje išmatuotas šaltis, kuris siekė -34,3 laipsnius.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą