fbpx

Saugomos pelkės nuniokojimo byla vos juda

Dalintis:

Pernai lapkritį pastebėta, kad stipriai nuniokota durpynui „Klassmann-Deilmann Laukėsa“ priklausanti pelkė. „Natura 2000“ ekologiniam tinklui priskirtoje vietovėje aptikta provėžų, paliktų galingos technikos, greičiausiai – bekelės mėgėjų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas kol kas į priekį stumiasi sunkiai.

Apie išvažinėtą aukštapelkę Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato specialistai pranešė 2020-ųjų lapkritį. Jie paviešino ne tik gausybę nuotraukų, kuriose matyti išvažinėta pelkės paklotė, bet ir aptiktą Taurų nuotykių parko lipduką, kuris galėjo nukristi nuo pelkę niokojusios transporto priemonės. Rudenį kalbintas šio parko savininkas Antanas Venckus patikino nieko apie nelegalias pramogas nežinantis.

„Mes patys nevažiavom, neturim tokios technikos. Daug varžybų remiam ir Taurų parko reklama plačiai naudojama. Mūsų prašo paramos, mes remiam ir duodam lipdukus reklamai. Daug kas gali juos turėti. Gal ten keturračiai kokie? Su mano klubu tokie niokojimai negali būti susiję. Aš pats važiuoju tik perimetro varžybose, kur lenktyniaujama keliais. O čia turėjo būti lengva, plačiais ratais technika. Mano žiniomis, šiai dienai Tauragėje tokios technikos niekas neturi“, – rudenį „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Venckus.

Nors socialiniuose tinkluose įvairi informacija apie pramogas pravažia technika ėmė nykti (galėjo būti ištrinta), „Tauragės kurjeris“ spėjo aptikti vieną vaizdo įrašą, kuriame matyti panašia į nuniokotą aukštapelkę važiuojantis specialusis transportas su lenktynių numeriais. Prieraše prie šio vaizdo įrašo buvo pažymėtas Alvydas Liekis, portale rekvizitai.lt nurodytas kaip visureigių klubo „4×4 Tauragė“ prezidentas. Po žurnalistų skambučio dingo prie vaizdo medžiagos buvusi žyma, o klubo prezidentas situacijos nekomentavo.

Rezervato vyriausiasis specialistas Saulius Bartminas pasakojo, kad suskaičiuota daugiau nei 700 išverstų pušų. Nors medžiai seni, tačiau jų kamienai liauni, todėl iki šiol neaišku, kaip skaičiuoti šiems augalams padarytą žalą. Todėl kol kas tyrime akcentuojamas paklotės suniokojimas.

– Pelkė turės atsigauti tik natūraliai. Medžių ten nebeatsodinsi. Pati atsigauti turės ir paklotė, – sakė S.Bartminas.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Komisariato atstovė Lina Banienė patikslino, kad tyrimas tebevyksta, su tyrimu susiję asmenys vis dar apklausiami. Daugiau detalių teirautis komisariato atstovė pasiūlė prokuratūroje.

Tyrimui vadovaujanti Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorė Irina Paulauskienė atskleidė, kad darbus kiek pristabdė žiema.

– Bylos baigtis tikrai toli. Ekspertizės nėra. Dar sprendžiama, kokios ekspertizės reikia. Ne visi žmonės apklausti apie įvykį. Be to, buvo žiema, niekas neįvažiavo išsamiau apžiūrėti ir įvertinti vietovės, – sakė I.Paulauskienė.

Kada byloje surinkta medžiaga galėtų pasiekti teismą, prokurorė nesiryžo prognozuoti.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą