Seniūnija su „Dunokais“ tvarko Jūros pakrantę

Dalintis:

Jūros upė šventiniu laikotarpiu kaip reikiant įsišėlo – pakilęs vanduo ne tik užtvindė takus, pakrantę, bet ir nešė galingus medžius. Su pasekmėmis tvarkosi seniūnija ir „Dunokai“.

Patvinusi Jūra kone kasmet sukviečia išskirtine gamtos galybe pasigrožėti tauragiškius. Dažniausiai įspūdingą reginį galima išvysti pavasarį, kai tirpsta ledai ir juos galinga srovė neša tolyn. Tačiau šiemet gausiai iškritę krituliai upę patvindė šventiniu laikotarpiu.

Potvynio metu Jūra siekė užtvankos viršų. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Pasivaikščioti išėję tauragiškiai galėjo matyti apsemtą vadinamąjį „Bangos“ pliažą, užtvindytą pasivaikščiojimo taką palei upę. Vanduo apsėmė ir neseniai prie pėsčiųjų tilto įkurdinto parko staliukus su suoliukais. Taip pat prie pėsčiųjų tilto buvo matyti šiukšlių sąnaša, užstrigusi tarp tilto dalių. Pastaroji su srauniu vandeniu apgadino ir laiptų turėklus.

Potvynio srovės nešami prie pėsčiųjų tilto strigo sąnašos. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Šiandien pėsčiųjų takus jau valo Tauragės miesto seniūnijos samdomos įmonės „Dunokai“ darbuotojai ir specialioji technika. Prie „Bangos“ takeliai dar užnešti smėlių, virš kurio sustingęs ledas. Tik nuo Tilžės gatvės tilto jau spėta pasivaikščiojimų taką pravalyti, pabarstyti ledą tirpdančiu mišiniu.

Pėsčiųjų takas valomas. Mortos Mikutytės

– Ten visą tą krūvą prie pėsčiųjų tilto sunešė Jūra. Yra ir nemenkų medžių. Išvalys „Dunokai“ netrukus, dirba žmonės. Buvom ir mes apžiūrėti. Jei tie dideli medžiai bus pusėtini, tai, manau, sandėliuosim ir kur nors panaudosim, bet jei supuvę, tai nieko su jais nepridarysi. Teks tvarkyti ir laiptus, turėklus, – kalbėjo Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus.

Didžiulė sąnašų krūva sunešta prie pat pėsčiųjų tilto. Mortos Mikutytės nuotrauka

Pavasariui prasidedant teks pasirūpinti ir pliažu – seniūno manymu prireiks ne vienos sunkvežimio priekabos smėlio.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą