Šernai gardėsių ieško soduose, ten jie – saugūs

Dalintis:

Joniškės soduose daugybę metų nepavyksta išspręsti problemos – šernai čia šeimininkauja kada panorėję. Bendrijos „Pušynas“ pirmininkė Liucija Stuporienė nepailsdama ieško pagalbos ir su sodų gyventojais kuria įvairius planus. Tačiau situacija – kaip pasaka be galo.

Pasak bendrijos pirmininkės, Joniškės sodų teritoriją (apie 4 ha) aptverti sudėtinga, tai būtų brangu, bet to, čia daug apleistų sklypų, kurių šeimininkai savo valdose nesirodo. Sodų gyventojai audžia mintį: gal aptverti pamiškę galėtų medžiotojai? Sodininkai net pasirengę medžiotojams įteikti raštišką sutikimą leisti medžioti šernus jų gyvenamojoje teritorijoje, nors įstatymas tai daryti draudžia. Tačiau sodų gyventojų prašymo medžiotojai kratosi.

– Varyminės medžioklės per karantiną negalime vykdyti. Prie sodų nėra galimybės ir surengti polaukyminės medžioklės, kadangi sodų teritorija ribojasi su mišku ir visai nėra palaukių, – kalbėjo būrelio „Kurtinys“, kurio medžioklės plotai yra arčiausiai sodų, medžiotojas Donatas Pukelis. – Žmonės gyvena miškų apsuptyje, jie turi savo turtą saugoti, mes pamiškės neužtversime. Juk visų šernų neiššaudysi, kaip neišgaudysi visų žuvų Nemune. Miškas – žvėrių namai, jame šernų buvo ir bus. Mes jų tik apmažinti galime. Žmonėms reikia apsitverti valdas, dėl šito dalyko jie turi vieningai tartis ir nuspręsti.

Medžiotojas teigia, jog didžiausia problema – patys sodininkai prisijaukino šernus: į pamiškę neša nukritusius obuolius, įvairias daržoves, taip juos priviliodami. Šie miško žvėrys įpranta prie lengvai randamo maisto ir skuodžia jo ieškoti į gyvenvietę. Juos, kaip ir kanopinius, vilioja apleistuose sklypuose nukritę pūvantys obuoliai, juk jų niekas nesurenka.

Jei karantinas tęsis visą varyminės medžioklės sezoną (iki vasario 1 d.), prognozuojama, kad kitąmet šernų prisiveis labai daug.

– Aš tikrai su šautuvu sodų gatvėmis nevaikščiosiu. Tai daryti neleidžia medžioklės taisyklės. Jei vienkiemis būtų, tai tada kita kalba, dar galėtume padėti savininkui raštiškai prašant, – kalbėjo medžiotojas. – Man rodo šerną vidury Joniškės sodų, bet aš ten šaudyti juk negaliu. Be to, gal tas šernas ne iš mūsų medžioklės plotų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą