fbpx

Šiandien startavo vilkų medžioklės sezonas

Dalintis:

Aplinkos ministerija paskelbė, kad šiandien pradedamas vilkų medžioklės sezonas. Visoje Lietuvoje nustatytas 175 vilkų sumedžiojimo limitas.

Skelbiama, kad toks limitas nustatytas remiantis šių plėšrūnų populiacijos stebėsenos duomenimis. Laikoma, kad Lietuvoje yra ne mažiau kaip 54 vilkų šeimos. Medžioklės sezonas tęsis nuo šiandienos iki kovo 31 dienos, nebent nustatytas limitas bus pasiektas – tuomet medžioklės sezonas bus nutraukiamas anksčiau.

Pati Aplinkos ministerija pranešė, jog buvo gauta siūlymų nelimituoti pilkių medžioklės, tačiau į juos nebuvo atsižvelgta. Esą tai neigiamai atsilieptų ilgalaikiam šios rūšies išlikimui. Bet GAA „Baltijos vilkas“ skelbia, kad nebuvo atsižvelgta ir į jų siūlymus nedidinti vilkų sumedžiojimo limito.

„Numatomas limitas yra 45 proc. didesnis už pernai metų limitą. GAA „Baltijos vilkas“ vertina, kad siūlomas tvirtinti limitas yra nepagrįstas, juo neatsižvelgta į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, todėl jis gali kelti grėsmę populiacijos apsaugos tikslams. Aplinkos ministerijos duomenimis, pernai ir šiemet už vilkų padarytą žalą ūkininkams išmokėtų kompensacijų suma išlieka panaši, taigi, vilkų daroma žala neduoda pagrindo tokiam drastiškam limito didinimui“, – rašoma internetiniame portale vilkai.lt.

„2017 m. vilkai užpuolė 32 gyvulius (galvijus ir avis), buvo išmokėta 7217 Eur kompensacijų. 2018 m. vilkai pražudė 29 gyvulius – išmokėta 4210 Eur. 2019 m. plėšrūnai užpuolė 12 gyvulių (daugiausia Mažonų seniūnijoje), buvo išmokėta 1434 Eur kompensacijų“, – anksčiau „Tauragės kurjerio“ žurnalistei Reginai Genienei yra sakiusi Tauragės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėja Ramutė Noreikienė.

Aplinkos ministerijos atstovų teigimu, reguliuoti vilkų populiaciją reikia apdairiai, nes šie žvėrys atlieka svarbų vaidmenį ekosistemoje naikindami mažesnius plėšrūnus – lapes, mangutus. Tai esą apsaugo ant žemės perinčius paukščius – kurtinius, tetervinus, jerubes.

Taip pat ministerijos teigimu, elniniai žvėrys pažeidžia daugiau kaip 2 tūkst. ha valstybinių miškų. Įvairios apsaugos priemonės kasmet kainuoja apie 2 mln. eurų, o vilkai, medžiodami elninius žvėris, jų daromą žalą gerokai sumažina.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą