Sigito Klymanto sodyboje – nauji gyventojai

Dalintis:

Neseniai gimimo dieną atšventęs gyvūnų globėjas Sigitas Klymantas sulaukė ir augintinių dovanos. Prieš keletą dienų gausioje jo sodyboje pasaulį išvydo dar vienas gyventojas – Škotijos hailendų veislės veršiukas. Šią savaitę pas gyvūnų globėją apsigyventi turėtų ir labai retas paukštis – jūrinis erelis.

Pirmuosius hailendus Sigitas Klymantas įsigijo prieš trejus metus. Pirko kilmės dokumentus turinčią porelę – Titaną ir Esmerandą.

– Šių gyvūnų labai ilgas brendimo laikas. Susilaukti palikuonių jie gali tik būdami trejų metų. Pirkome porelę ir iš pradžių laikėme juos atskirai, bet vieną vakarą pamačiau, kad Esmeranda nerami, prasidėjo gimdymas. Pasirodo, kai pirkau, ji buvo veršinga. Vėlų vakarą perskambinau gal dvidešimčiai veterinarijos gydytojų, prašiau pagalbos, kol galiausiai atskubėjo veterinarų komanda iš Kauno. Man reikėjo pasirūpinti tik apšvietimu, nes operacija vyko tiesiog vidury lauko. Veršiukas gimė neišnešiotas, negyvas, visa laimė, kad Esmerandą išgelbėti pavyko, – pasakojo S.Klymantas.

Esmerandą tuomet operavo keturi medikai, o jiems vadovavo profesorius Mindaugas Antanaitis.

– Po operacijos profesorius ilgiau nei metus konsultavo, domėjosi, kaip sekasi, ar gyja žaizdos, ir kai pernai gimė Persikutė, profesorius džiaugėsi kartu su mumis, – prisiminė gyvūnų globėjas.

Hailendai kilę iš Škotijos ir lauke gyvena net atšiauriausiomis sąlygomis, todėl, kad jauniklis sušals, Sigitas Klymantas nesibaimina. Asmeninio albumo nuotrauka

Kokia praėjusią savaitę gimusio veršelio lytis, kol kas neaišku, nes atidžiau apžiūrėti jo neleidžia tėvai – jei tik kas prieina, iškart puola ginti. Sigitas nusifotografuoti su naujuoju gyventoju spėjo tik trumpam gimdytojams nusisukus.

– Kai socialiniame tinkle pasidalinau veršiuko nuotraukomis, sulaukiau daugiau nei 300 patiktukų. Žmonės džiaugiasi, o draugai sako, kad laukia karantino pabaigos ir tada atvažiuos į svečius. Tikiuosi, kad žmonės padės išrinkti naujagimiui vardą. Kol kas tik įtariu, kad tai berniukas, – sakė gyvūnų globėjas.

Pasak pašnekovo, pirmosiomis dienomis vos tik veršelis sumanydavo kur nukėblinti, jį iš abiejų pusių prilaikydavo tėvai.

– Iš vienos pusės mama, iš kitos pusės Titanas eina. Saugo, kad į kokią balą ar duobę neįkristų. Vakarais tėvai paguldo veršelį į daubą, o patys ganosi po teritoriją, – pastebėjo Sigitas.

Paklaustas, ar penktadienį iškritęs sniegas nepakenkė mažyliui, S.Klymantas tik nusijuokė:

– Ši veislė atspari viskam. Ir šalčiui, ir virusams, ir net musėms. Ilgas kailis juos apsaugo nuo blogo oro. Jie net per speigus į pašiūrę nelenda, – sakė Sigitas.

Sigito Klymanto albumo nuotrauka

Nors įprastai hailendai auginami dėl mėsos, šios veislės mėsa itin vertinama, ją valgo net Didžiosios Britanijos karališkoji šeima, tauragiškis gyvūnus augina dėl grožio ir suvalgyti nė neketina.

– Jiems reikia didelių plotų, reikia miško. Aptvėriau tokį menkaverčiais medžiais apaugusį plotą. Po kurio laiko nė vieno papuvusio medžio neliko, viską išvertė. Jie kaip miško sanitarai, – sakė S.Klymantas

Jau šią savaitę į S.Klymanto sodybą užsukantys lankytojai galės pasidžiaugti ne tik naujagimiu, bet ir dar vienu nauju gyventoju – į sodybą bus atvežtas jūrinis erelis.

– Tokio dar neturėjome. Paukštis buvo sužeistas ir dabartinė jo globėja nebeturi sąlygų prižiūrėti, atveš mums. Labai įdomi patirtis laukia, – sakė S.Klymantas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą