Šilališkiai jau turi kur vedžioti šunis: pradėtos treniruotės

Dalintis:

Šilalėje tik veterinarijos studentės dėka šunų augintojai sulaukė patogios ir saugios keturkojų vedžiojimo aikštelės. Ievos Urbonaitės su komanda parašyto projekto dėka aikštelė jau įrengta, o neseniai pradėtos ir treniruotės su augintiniais.

Ieva Urbonaitė – jauna šilališkė, šiuo metu besimokanti Kaune ir ateityje planuojanti tapti veterinarijos gydytoja. Aktyvi studentė nusprendė padėti keturkojus auginantiems kraštiečiams, kad šie turėtų patogią šunų vedžiojimo aikštelę. Mergina parašė projektą ir pavyko iš Europos Sąjungos fondų gauti lėšų jo įgyvendinimui.

– Projektą rašė visa komanda. Numatėme ne tik šunų vedžiojimo aikštelės įrengimą, bet ir dresavimo pamokas – teorines ir praktines, – pasakojo iniciatorė.

Dėl karantino dalis pamokų šunų šeimininkams vyko virtualiai. Tačiau pagaliau pavyko surengti ir pirmąją praktinę treniruotę su šunų trenere Donata Venckute. Į ją šilališkiai atvedė 9 skirtingo amžiaus šuniukus.

Donata Venckutė. 7kadras nuotrauka

– Donata šeimininkams pasakojo, kaip šuo mokosi, žmonės buvo iš anksto įspėti šunų nešerti prieš treniruotę, atsinešti skanukų – taip šunys skatinami dirbti per treniruotę. Daug kas atėjo pesimistiškai nusiteikę, manė, kad jų šuo tikrai nieko nebeišmoks – ypač vyresnio amžiaus augintinių šeimininkai. Pats įdomumas buvo stebėti, kaip vis dėlto šunys noriai mokosi naujų triukų, – kalbėjo I.Urbonaitė.

Projekte „O dabar leisk man“ numatytas 12 paskaitų ciklas šunų šeimininkams apie jų gyvūnus, gyvūnų sveikatą. Iniciatorė dėsto, kad iki šiol Šilalėje nebuvo nė vienos erdvės, pritaikytos specialiai gyvūnams – jų vedžiojimui, socializavimui, mokymui.

7kadras nuotrauka

Tauragiškiai gali pasidžiaugti turintys jau dvi šunų vedžiojimo aikšteles – pirmoji įrengta netoli Oko miško dar 2017 metais. Žalgirių mikrorajono gyventojai pastebėjo, kad tai puiki vieta laiko su augintiniu praleidimui, nusprendė, kad reikia dar vienos aikštelės arčiau namų. To ypač pageidavo vyresnio amžiaus mikrorajono gyventojai. Pernai liepos mėnesį šis gyventojų pageidavimas buvo išpildytas – tvora aptvertoje aikštelėje, esančioje ramioje vietoje, yra dresavimo inventorius, suoliukai, šiukšlių dėžės.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą