Tauragės medelynas gyvuoja paskutinį pavasarį

Dalintis:

Penktus metus Lietuvoje vykdomas medelynų optimizavimas eina į pabaigą, šį mėnesį buvo centralizuotas medelynų valdymas, sukurtas medelynų padalinys. Jau nuspręsta, kad gegužės mėnesį darbus stabdys ne tik Tauragės medelynas, gyvavęs ilgiau nei pusę amžiaus, bet ir dar trys reikalavimų neatitinkantys medelynai. Tai patvirtino Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Pasak Valstybinių miškų urėdijos vadovo, urėdija miško sodmenis augina 15 miško sodmenų ir Raudondvario dekoratyvinių sodmenų medelynuose. Nuo 2019 metų Lietuvoje vykdoma urėdijos medelynų veiklos optimizavimo programa, o nuo 2024 m. kovo centralizuojant medelynų valdymą sukurtas naujas struktūrinis vienetas – medelynų padalinys, kuris vykdo medelynų veiklos optimizavimą, taip užtikrinant efektyvesnę miško sodmenų išauginimo veiklą. Planuojama, kad ateityje sodmenų išauginimo veiklą efektyviai ir kokybiškai vykdys septyni modernizuoti atviro grunto ir keturi medelynai, auginantys medelius konteinerizuota šaknų sistema.

Pasak V.Kaubrės, medelynų veiklos optimizavimo programa vykdoma keliais etapais, periodiškai vertinant medelynų veiklą pagal veiklos kriterijus: dirvožemio ir reljefo tinkamumą, inžinerinę infrastruktūrą, logistinę medelyno vietą, laukų išdėstymą ir medelyno plėtros galimybes. Perspektyviuose medelynuose vykdomos investicijos, siekiant, kad juose išauginamas sodmenų kiekis ir kokybė patenkins tiek urėdijos, tiek rinkos poreikius.

– Tauragės medelynas veiklą vykdys iki 2024 metų gegužės mėnesio, nes neatitinka medelynų plėtrai keliamų reikalavimų: medelyno laukai toli vienas nuo kito (11 atskirų laukų), neįrengta laistymo sistema, neturi sodmenų rūšiavimo ir laikymo patalpų, medelyno laukuose įsiveisęs kenkėjas – grambuolys, kuris naikina auginamus medelius, todėl jie žūsta arba nukenčia jų kokybė. Siekiant kokybiškos ir efektyvios medelynų veiklos, medelynų modernizavimo programos metu šiemet darbus sustabdys dar trys medelynai. Urėdijos darbuotojai, kurie šiuo metu dirba šiuose medelynuose, turės galimybę tęsti savo darbinę veiklą medelynų padalinyje arba kituose miškų urėdijos struktūriniuose padaliniuose, – kalbėjo urėdijos generalinis direktorius.

Šiuo metu Medelynų padalinyje veiklą vykdo du medelynai, auginantys miško sodmenis konteinerizuota šaknų sistema: Panevėžio ir Dubravos. Planuojama modernizuoti Nemenčinės ir Kretingos medelynus, juose įdiegiant sodmenų išauginimo technologiją, kai taip pat bus auginami miško sodmenys apribota šaknų sistema. Kituose medelynuose bus auginami medeliai atvirame grunte su pagerinta šaknų sistema.

– Iš Miškų urėdijos medelynų juridiniams ir fiziniams asmenims parduodame miško atkūrimui ar įveisimui skirtus sodmenis. Visus, pageidaujančius įsigyti kokybiškų pušies, eglės, ąžuolo, beržo, juodalksnio ir liepos sodinukų, kviečiame kreiptis į medelynų padalinį ir sudaryti išankstines sutartis pageidaujamų sodmenų išauginimui – tokiu būdu būsite garantuoti, kad jums išaugins reikiamą sodmenų kiekį reikiamu laiku, o medelynai galės tiksliau planuoti išauginamų sodmenų kiekius, – kviečia urėdijos generalinis direktorius.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

4 komentarai

  1. absurdo karuselė on

    ”optimizavimas,centralizavimas”-tapo keiksmažodžiais nuolat “modernizuojamoje”Lietuvoje.Realybėje – darbo vietų naikinimas,beprotiškai augantys logistikos kaštai ir nuolat didėjantis …..absurdas…..

  2. Žinantis on

    Iki skausmo blogai…kai įdėta tiek indėlio visų su visa pagarba darbuotojų kurie besąlygiškai laukė investicijų ir geresnių darbo sąlygų, KURIOS Buvo žadėtos ir privalomos Tauravės medelynui reformos pradžioje.Tauragės medelynas buvo dirbtinai ir besąlygiškai atskirtas nuo bet kokių investicijų. Melas ir apgavystės, dvivaldystė ir manipuliacijos siekiant uždaryti medelyną ar suvesti kažkokias sąskatas. Kaip ir visuose reformuojamuose valstybės sektoriuose viskas grįšta bumerangu – arba į valstybės rankas arba pro JAS. Pagarba vis dar dirbantiems medelyne ir nebemotyvuotiems. Visi darom klaidų, bet ši- fatališka ir nedovanotina klaida visiškai patvirtina buvusio medelyno vadovo poziciją, kuri buvo išreikšta 2023 rudenio spaudoje , dėl Tauragės medelynų naikinimo. Jis BENT JAU NEMELAVO… Nors žinojo VISI… Apie ką mes čia. ..

  3. Anonimas on

    Kas gali patikėti tokiu naikinimo absurdu kai daugybę metų medelynas atitiko reikalavimus, o dabar jau neatitinka… Melas!

  4. Reiketu uzdrausti optimizavimus, nes kenkia geroves valstybei…

Palikite komentarą