fbpx

Tauragės padangėje – sidabriniai debesys

Dalintis:

Socialiniuose tinkluose pastaruoju metu daug dėmesio sulaukia naktį matomų sidabrinių debesų nuotraukos. Įspūdingą reiškinį giedrą naktį galima išvysti ir virš Tauragės.

Gamtos fotografijos mylėtojai vasarą tiesiog džiūgauja dėl galimybės fiksuoti pačius įspūdingiausius stichijos momentus – audros debesis, raudonus vakarus ar žvaigždėtą dangų. Tarp dažnai fotografuojamų reiškinių – ir sidabriniai debesys, kurie ypač ryškiai matomi giedromis vasaros saulėgrįžos naktimis.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai sako, kad sidabriniai debesys yra maždaug 80 km aukštyje esantys debesys, kuriuos apšviečia labai aukštai tebešviečianti saulė. Kadangi šie debesys sudaryti iš mažyčių ledo kristalų, jie atspindi šviesą, kurią ir matome nakties danguje kaip sidabro debesis.

Ryškiausiai šie debesys matyti mėnuo prieš ir po vasaros saulėgrįžos, kuri yra birželio 21 dieną. Patys ryškiausi būna dvi savaitės prieš ir po saulėgrįžos. Stebėti šį įstabų reiškinį galima naktimis tarp 23.30 val. ir 3.30 val. Žinoma, ne kiekvieną naktį jie pasirodo, be to, naktis turi būti giedra.

Sidabriniai debesys matyti šiaurinėje dangaus skliauto pusėje, visai neaukštai nuo horizonto. Tad reiškinio stebėjimui derėtų pasirinkti aukštesnę vietovę. Stebėti debesis galima ir mieste – šviesos tarša tam netrukdo.

Šios savaitės pradžioje, kai dangus buvo ypač giedras, šie debesys puikiausiai matėsi daugelyje Lietuvos vietų. Taip pat ir virš Tauragės.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą