Tauragiškė sunerimo dėl Zumpės ančių

Dalintis:

Atšalus orams Zumpės tvenkinys Kartų parke pasidengė ledo sluoksniu. Tvenkinyje įprastai besimaitinančios antys šiuo metu būriuojasi ant kranto ir kelia susirūpinimą mikrorajono gyventojams.

Redakcijai paskambinusi tauragiškė išsakė esanti susirūpinusi dėl Zumpės ančių, kurios prie užšalusio tvenkinio būriuojasi ir neturi kaip maitintis.

– Skambinau ir į savivaldybę, kad ką nors darytų, nes jos dabar gi neturi kaip maitintis – visas tvenkinys užšalo. Tačiau niekas nereaguoja. Ar galima taip paukščius palikti? Juk mirs iš bado, – kalbėjo mikrorajono gyventoja.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Gamtos-fotografijos skyriaus vedėjas Aleksandras Naryškin pasakojo, kad prie žmonių maitinimo pratusias antis reikėtų palesinti.

– Vanduo užšalęs, vandens augalai irgi pavytę tokiu laiku. Normaliomis sąlygomis antys turėtų pačios iš ten pasitraukti prie kito atviro vandens telkinio, pavyzdžiui Jūros upės. Bet jei jos įpratusios būti lesinamos, tai gali ilgai nesitraukti ir nusilpti, – kalbėjo gamtininkas.

Antys prie Zumpės. Mortos Mikutytės nuotrauka

A.Naryškin taip pat pridūrė, kad laukinių paukščių lesinti duona ir batonu nėra gerai. Tai perdirbtas produktas, kuris nėra sveika sparnuočiams. Kur kas geriau jiems atnešti grūdų, sėklų, kruopų ar saulėgrąžų.

– Zumpėje jau yra miesto ančių populiacija. Dėl tokių paukščių yra kelios skirtingos nuomonės – vieni sako, kad čia gerai, kiti – kad blogai. Bet aš manau, kad kai paukščiai tampa pilnai priklausomi nuo žmonių, tai nėra labai gerai. Tai tikrai nėra natūralu, – dėstė pašnekovas, primindamas garsaus rašytojo A. de Sent Egziuperi žodžius: „Tampi amžinai atsakingas už tą, ką prisijaukinai“.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą