Urėdija tveria skruzdėlynus: Tauragės miškuose – 90

Dalintis:

Valstybinių miškų urėdija skelbia, kad jau startuoja skruzdėlynų tvėrimas valstybiniuose miškuose. Iš viso suplanuota aptverti 1400 jų, o Tauragės rajono miškuose – 90. Daugiausiai jų bus aptverta Šilinės girininkijoje.

Skruzdės – vieni labiausiai pasaulyje paplitusių vabzdžių, kurie yra svarbūs miško ekosistemai. Jos minta įvairiomis lervomis ir kenkėjais, todėl neretai pavadinamos miško sanitarėmis, darbininkėmis. Valstybinių miškų urėdijos pranešime spaudai skelbiama, kad į didelius skruzdėlynus dažnai dėmesį atkreipia šernai. Įdomu tai, kad skruzdėlių purškiama rūgštis atbaido ant šernų kailio esančius kenkėjus – blusas, utėles, erkutes. Urėdijos atstovai pasakoja, kad todėl šernai aktyviai knisa skruzdėlynus, juose voliojasi.

Girininkai miške besiformuojančius skruzdėlynus aptveria, sutaiso senus ar pažeistus aptvarus. Tokių aptvarų kuolai smeigiami toliau nuo skruzdėlyno, kad nepažeistų požeminės statinio dalies, nes ant žemės – tik mažoji skruzdžių kolonijos dalis. Po žeme driekiasi ištisi statinio labirintai.

Anot urėdijos atstovų, aptverti planuojama ir Tauragės rajono miškuose esančius skruzdėlynus. Kol kas suplanuota apsaugoti 90 statinių. Daugiausiai jų – Šilinės girininkijoje, kur suplanuota artimiausiu metu aptverti 20 skruzdėlynų. Šios girininkijos girininkas Bronislovas Ambrozas juokaudamas sakė, kad skruzdės dumblyne negyvena.

– Tauragės rajone yra arba sausas miškas, arba dumblynė. Tai sausuose Šilinės pušynuose skruzdžių daugiausiai ir gyvena. Jų čia tiek, kad gali tverti ir tverti, galo nematydamas. Tos tvorelės gerai, žmonės per jas nelipa. Būna, kad aptvaras supūva ar pačios skruzdės išsikrausto, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo B.Ambrozas.

Kartais atidūs miškininkai pastebi į skruzdėlyną įmintą žmogaus pėdą, įsmeigtą pagalį. Tvorelės apsaugo šiuos statinius nuo neapdairių praeivių.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą