fbpx

Viešvilės rezervatas Pelkių dieną paminėti kviečia pažintiniame take

Dalintis:

Jau rytoj bus minima Pasaulinė pelkių diena, kurią paminėti išskirtiniuose žygiuose kviečia šalies rezervatai. Valstybinis Viešvilės rezervatas organizuoja pažintinę ekskursiją lankytojų centre ir pažintiniame take.

Vasario 2-ąją nuo pat 1996 metų minima Pasaulinė pelkių diena. Skelbiama, kad į tarptautinę reikšmę turinčių pelkinių vietovių sąrašą įtrauktos 895 šalių pelkinės vietovės, užimančios daugiau kaip 66 mln. ha bendro ploto. Šioms saugomoms vietovėms priskirti ir Lietuvoje esantys Čepkelių, Kamanų Viešvilės, Žuvinto gamtiniai rezervatai bei Nemuno deltos regioninis parkas. Pasaulinė pelkių diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į pelkių ir jų gyvūnijos apsaugą.

Valstybinis Viešvilės gamtinis rezervatas pelkių dieną kviečia paminėti trumpu nemokamu žygiu Artosios pelkėje. Jau rytoj, 10 val., iš anksto užsiregistravę ir galimybių pasus turintys žygeiviai leisis į 2 km ilgio pažintinį žygį per pelkę – tokį atstumą įveikti nebus sunku ir mažiesiems, todėl pramoga tinka visai šeimai. Rezervato direkcijos darbuotojai numato, kad žygis gali trukti 3–4 val.

Skelbiama, kad grupės dydis ribotas, todėl būtina registruotis, tačiau rezervato darbuotojai taip pat atskleidė, kad grupė jau sudaryta. Pasaulinės pelkių dienos proga teko planuoti net dvi išvykas – vieną 10 val., į kurią jau surinkta entuziastų grupė, o 15 val. atvyks mažieji lankytojai iš Pagramančio regioninio parko.

Valstybinio Viešvilės gamtinio rezervato atstovė pasakojo, kad Artosios pelkė mūsų regione yra vienintelė nepažeista – nei sausinta, nei durpės iš jo buvo kasamos. Todėl ji yra svarbi saugotina vieta, kurioje su rezervato darbuotojų palyda galima lankytis ir susipažinti.

„Daugiau sužinosite apie šlapžemes ir gausite  atsakymus į rūpimus klausimus renginio metu“, – skelbia Viešvilės rezervato specialistai feisbuke.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą