Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojai pasidalino džiugia naujiena – kurtinių veislyną papildė naujas gyventojas.
„Ką tik, po beveik parą trukusios kelionės, kurtinių veislyną pasiekė baltarusių tautybės kurtinio patinas. Jam išimties ir skubos tvarka buvo suteikta Lietuvos pilietybė. Paukštis kelionės metu prarado šiek tiek uodegos plunksnų ir tapo šiek tiek nefotogeniškas, tačiau jos greitai ataugs“, – skelbia savo feisbuko puslapyje Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas.
Rezervato vyriausiasis specialistas Saulius Bartminas pasakojo, kad iš Baltarusijos kurtiniai parsivežami jau ne pirmą kartą. Tokio paukščio kaina – keli tūkstančiai eurų.
– Kurtinio įsigijimą finansavo Aplinkos ministerija. Naujo kurtinio reikėjo dėl genetinės linijos atnaujinimo. Be to, du seni kurtiniai šiemet nugaišo. Vienas patinas net pražilęs buvo, – kalbėjo rezervato darbuotojas.
Kurtinio kelionė iš gimtosios Baltarusijos iki naujų namų Viešvilės rezervate užtruko beveik parą – tai įtakojo Medininkų pasienio poste vykdomi remonto darbai. Daugiau nei pusę paros prabuvęs dėžėje paukštis susilaužė kelias uodegos plunksnas. Tačiau S.Bartmino teigimu, jos ataugs.
– Tai antrus metus einantis patinas. Dar nesubrendęs, tačiau tikimės, kad kitą pavasarį jau bus pakankamai subrendęs poravimuisi, – sakė pašnekovas.
Jau anksčiau „Tauragės kurjeriui“ rezervato direktorius Algis Butleris yra pasakojęs, kad šiuos miškų paukščius Lietuvoje išnaikino žmonės. Tik 2007 metais įkurtas kurtinių veislynas, kuriame šių plunksnuočių populiaciją stengiamasi atkurti auginant jauniklius ir vėliau juos paleidžiant į laisvę.
Šiemet į laisvę iš Viešvilės rezervato kurtinių veislyno paleisti 5 kurtiniai – trys patinai ir dvi patelės. Iš viso iš šio veislyno laisvėn išleista apie 60 šių retų Lietuvoje plunksnuočių.
Kurtinys – ypatingai baikštus paukštis, todėl veislyne juos lesina, aptvarus tvarko tos pačios darbuotojos. Rezervato direkcijos lankytojai kurtinius apžiūrėti gali tik per specialų tamsintą stiklą. Ekskursijų vadovai visada prašo ypatingos tylos, mat netikėtas triukšmas šiuos paukščius gali mirtinai išgąsdinti.