Žiemojančių vandens paukščių apskaita 2024

Dalintis:

Sausio 12-14 dienomis eilinį kartą Lietuvoje įvyko kasmetinė žiemojančių vandens paukščių apskaita, kurioje dalyvavo ir Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Projektas tarptautinis, paukščiai visose projekte dalyvaujančiose šalyse skaičiuojami tomis pačiomis dienomis duomenų dubliavimuisi dėl paukščių judėjimo iš vienos teritorijos į gretimas minimizuoti.

Įprastas skaičiavimo maršrutas, kur žiemą daugiausia renkasi vandens paukščiai – Jūros upės ruožas nuo Tauragės užtvankos iki geležinkelio tilto Tauruose neapvylė, nors apsiniaukęs dangus ir tingiai byrantis sniegas penktadienį šiek tiek blogino matomumą.

Praėjusių dienų šalnų neužteko Jūrai sušaldyti, tai reiškia, kad paukščiai nesibūriuoja prie properšų, o tolygiau pasiskirstę po upę, ir tai apsunkino užduotį.

Jau prie užtvankos iš tolo akį patraukė tupintis ant kranto pilkasis garnys ir nemažas didžiųjų dančiasnapių būrelis.

Didžiųjų dančiasnapių mūsų regione gerokai padaugėjo, ypač tai krenta į akis žiemą. Skaičiuoti juos nelengva, labai jau mėgsta staiga visu būriu pakilti į orą ir nuskristi palei upės vagą ten, kur visi paukščiai jau buvo suskaičiuoti.

Daugiausia dančiasnapių susirinko prie vasaros estrados, ten pat, be didžiųjų ančių, jiems sudarė kompaniją ir keturi pilkieji garniai. Garniai ne kasmet pasilieka žiemai mūsų teritorijoje, bet šiemet jų pavyko suskaičiuoti net šešis. O prie estrados netgi pasisekė stebėti garnio medžioklę, kurios metu jis pagavo grobį, regis, upinę nėgę.

Aleksandro Naryškin nuotrauka

Prie Taurų tarp didžiųjų ančių ir dančiasnapių įsimaišė gražuolių klykuolių  būrys. Jų gamtininkas Aleksandras suskaičiavo 11.

Aleksandro Naryškin nuotrauka

Antra ančių susibūrimo vieta Tauragėje – Zumpės tvenkinys, Žalgirių mikrorajone. Tvenkinys beveik visas užšalęs, atviro vandens liko tik siauras ruožas palei krantą, kur ir susirinko visos antys. Skaičiuoti lengva – 242 paukščiai.

Aleksandro Naryškin nuotrauka

Taigi, šiemet ištirtoje teritorijoje žiemoja 172 didžiųjų dančiasnapių, 11 klykuolių, 6 pilkieji garniai ir pati gausiausia rūšis – didžiosios antys, kurių bendrai suskaičiuota 688 paukščiai, iš jų – 242 Zumpės tvenkinyje ir 145 – prie Taurų.

Parengė Aleksandras Naryškin, Tauragės krašto muziejus „Santaka“

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą