Žvejams išimčių nėra – žvejoti galima tik savo rajone

Dalintis:

Meteorologai praneša, kad kai kuriuose Lietuvos regionuose spustels šaltukas ir poledinės žūklės mėgėjai jau trina rankomis. Tačiau atsakingos institucijos įspėja – žvejoti galima tik savo gyvenamojoje savivaldybėje, sumaniusieji išvykti kitur gali sulaukti baudos nuo 500 iki 1500 eurų.

Galioja ir žvejams

Žvejai jau laukia, kada galės pradėti poledinę žūklę ir kurpia planus, kur galės nuvažiuoti pažvejoti. Tauragiškiai savo rajono vandens telkiniais niekada neapsiribodavo, laimikio tykoti važiuodavo į Pagėgių, Šilutės savivaldybes. Tačiau policijos pareigūnai įspėja, kad karantino reikalavimų reikia laikytis visiems, o tai reiškia, kad negalima vykti į kitos savivaldybės teritoriją.

– Įsigalioję ribojimai dėl šalyje paskelbto karantino taikomi ir žvejybai, ir medžioklei. Tačiau nei žvejyba, nei medžioklė nėra visiškai uždraustos – vienam asmeniui leidžiama medžioti ir žvejoti atviroje vietoje, bet tik savo gyvenamosios savivaldybės teritorijoje, – primena Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Lina Banienė.

Pasak policijos atstovės, žvejams taip pat galioja nustatyti Vyriausybės reikalavimai. Bauda už karantino taisyklių pažeidimus gali siekti nuo 500 iki 1500 eurų.

Pranešti galima visą parą

Aplinkos apsaugos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Jasiūnienė patikino, kad karantino metu inspektoriai nenustojo vykdyti žvejybos kontrolės. Jei kyla įtarimų, kad asmuo atvyko iš kitos savivaldybės, yra galimybė nustatyti jo gyvenamąją vietą ir pranešti policijai, tačiau tikrinti, kurioje savivaldybėje gyvena žvejys, nėra pagrindinė aplinkos apsaugos funkcija: inspektoriai tikrina žvejybos procesą ir teisėtumą.

– Aplinkos apsaugos departamentas primena: nors šalyje paskelbtas karantinas, gyvosios gamtos inspekcijų pareigūnai ir toliau nustatyta tvarka kontroliuoja, kaip laikomasi medžioklės ir žvejybos reikalavimų. Pranešimų priėmimo tarnyba pranešimus apie pažeidimus priima ištisą parą kasdien. Per parą tarnybą pasiekia per 60 pranešimų. O juos tikrindami pareigūnai nuvažiuoja per 2,5 tūkst. kilometrų. Kadangi aplinkosaugininkai dirba būdravimo režimu, Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojai gali į juos kreiptis iškart, – informavo J.Jasiūnienė.

Aplinkos apsaugos departamento atstovė patikino, kad į prastovas inspektoriai neišleisti. Pastebėjus, kad vyksta nelegali žvejyba, prašoma nedelsti ir pranešti telefonu 112 arba Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995. Šiais telefonais atsakingų gyventojų prašoma pranešti apie visus aplinkosaugos pažeidimus. Anot departamento atstovės, vykdydami kontrolę, inspektoriai vadovaujasi Vyriausybės nutarimu dėl karantino sąlygų – dėvi burną ir nosį dengiančias priemones, laikosi atstumo, dezinfekuoja rankas ir paviršius. Jie aprūpinti šiomis priemonėmis.

Draudimams nepritaria

Dėl karantino draudimų nemažai kritikos pažėrė UAB „Zumpė ir ko“ vadovas Raimondas Vidra. „Zumpė ir ko“ – žvejybos reikmenų gamintoja, tiekėja, bendradarbiaujanti su  Lietuvos, Latvijos ir Estijos medžioklės bei žvejybos reikmenų parduotuvėmis. Anot R.Vidros, draudimas žvejoti kitose savivaldybėse ir žvejybos reikmenų prekybos vietų uždarymas – verslo žlugdymas, o tuo pačiu atsiveria keliai nelegalioms žvejyboms. R.Vidra neslėpė apmaudo dėl to, kad prekybos centrai gali prekiauti žvejybos reikmenimis, o žmonės būriuotis pašte ir prie paštomatų. Kita vertus, gerai nors tiek, kad medžioklės ir žvejybos parduotuvės prekes pirkėjams gali išsiųsti. Beje, kai kuriuose miestuose – Šilutėje, Klaipėdoje, Šakiuose parduotuvių savininkai prie savo parduotuvių pastatė prekybos automatus, kur įmetus pinigus iškrenta sliekų dėžutė.

Vietų yra ir Tauragės rajone

Tačiau Tauragės medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovas, žuvininkas Vitas Anulis tvirtina, kad Tauragės rajone yra pakankamai vietos žvejybai – Draudeniai, Batakiai, Balskai, dar Jūros upė, Meižio tvenkinys. Laikantis medžioklės ir žvejybos taisyklių, taip pat karantino reikalavimų, galima ir medžioti, ir žvejoti.

– Tik turi važiuoti po vieną arba vienos šeimos nariai, žvejodami laikytis 2 metrų atstumo, dėvėti kaukes. Visi žino, kaip elgtis karantino metu. Jei pažeis taisykles pirmą kartą, gali gauti 250 eurų baudą, kitą kartą jau dvigubai, – kalbėjo V.Anulis.

Anot V.Anulio, metinis žvejo bilietas Tauragės medžiotojų ir žvejų draugijos išnuomotuose tvenkiniuose kainuoja 14 eurų, mėnesinis – 5 eurus, dviem dienoms – 1,40 euro. V.Anulis pastebėjo, kad pastarąjį sezoną žvejo bilietų nuperkama mažiau – šiemet žvejo bilietų dar niekas nepirko, penki žvejai prasitęsė leidimus žvejoti, pratęsimas kainuoja 10 eurų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą