Ilgakasių ilgakasė ir po pergalės plaukų nekirps

Dalintis:

Gražuolių plaukų savininkes gatvėje nejučia palydime žvilgsniais. O metro ir 27 centimetrų ilgio natūralius plaukus, siekiančius kelius, turinti tauragiškė Aistė Lebedeva amą atima ne tik praeiviams, bet ir sugebėjo pakerėti Ukmergėje vykusio respublikinio konkurso „Ilgakasė 2009“ komisiją. Septintą kartą ilgakasių konkurse dalyvaujanti meniškos prigimties dvidešimtmetė komisiją visad stebino originalumu ir išradingumu. Šįkart ji pirmą kartą išrinkta Lietuvos ilgakasių ilgakase.

Jauniausiai ilgakasei šešeri  Tradicinis respublikinis konkursas „Ilgakasė 2009“ jau antrą kartą vyko Ukmergėje, ankstesniaisiais metais būdavo rengiamas Kėdainiuose. Santarvės fondo surengtoje tradicinėje šventėje šiemet dalyvavo trylika merginų iš visos šalies. Jauniausiai konkurso dalyvei – šešeri, vyriausiai – dvidešimt. Konkurso dalyvės demonstravo prisistatymo programas, į sceną išėjo pasipuošusios tautiniais kostiumais, proginiais, avangardiniais drabužiais ir pasidabinusios šiems stiliams tinkančiomis šukuosenomis. Darželinukės, moksleivės, studentės ir moterys varžėsi ne tik dėl ilgakasių ilgakasės, bet ir dėl originaliausios, išradingiausios bei žavingiausios ilgakasės vardo, foto ir publikos numylėtinės titulų.

Renginio pradžioje visų dalyvių plaukai buvo išmatuoti. Scenoje plaukus išsimatuoti panoro ir viena ekspromtu tokį sprendimą priėmusi 63 metų moteris iš Jonavos. Jonaviškės pedagogės ponios Julijos plaukų ilgis – metras ir 16 centimetrų. Savo plaukus viešai išsimatavusi moteris tolesniame konkurse nedalyvavo. Ilgakasių ilgakase komisija išrinko tauragiškę Aistę Lebedevą, studijuojančią Vilniaus universitete informatiką. Renginio rėmėjai nugalėtojai dovanojo skrydį oro balionu. Išradinga ir talentinga Per septynerius ilgakasių konkurso metus meniškos sielos Aistė yra laimėjusi darbščiausios ilgakasės, fotoilgakasės, originaliausios ilgakasės, du kartus išradingiausios ilgakasės, už pačios sukurtą šokį – talentingiausios ilgakasės, o pernai – žavingiausios ilgakasės titulus. Prieš šešerius metus tame pačiame konkurse Aistė buvo apdovanota už namų darbą – vąšeliu nertą paveikslą, kuris buvo eksponuojamas įvairiose parodose.

Aistė mokėsi Tauragės Žalgirių vidurinėje mokykloje. Vidurinę baigė 9,23 vidurkiu. Gimtinėje buvo aktyvi visuomenininkė, nuo mažumės mėgo piešti, megzti, siūti, dainuoti, lankė teatro būrelį, kūrė eilėraščius, mokėsi groti gitara, o vėliau pamėgo ir fotografiją. 2006 metais fotografų klubo „Fotojūra“ surengtame moksleivių fotografijos konkurse ji buvo apdovanota už geriausiai surežisuotą fotografiją. Suknelės – iš vinių ir žiogelių Pirmais metais avangardinio drabužio konkursui suknelę Aistė pasisiūdino iš medžiagos. Kitais metais jos konkursinis drabužis buvo siūtas iš vynuogių kekių, dar kitais – iš džiovintų klevo lapų. 2006 metų ilgakasių konkursui avangardinį drabužį mergina sukūrė iš vinių. Idėja „pasiūti“ suknelę iš vinių kilo Aistės draugei Laurai. Draugės pasiūlyta mintis – „pasisiūdinti“ suknelę, tiksliau sijoną, palaidinę ir karūną, iš vinių ilgakasei iškart patiko. Drabužį Aistė gamino ilgiau nei mėnesį, jam sunaudojo 3138 vinis – šešis kilogramus sijonui, du kilogramus – palaidinei, beveik kilogramą didžiulių stogo darbams skirtų vinių – karūnai. Devynis kilogramus sveriančiu drabužiu Aistė konkurso metu vilkėjo apie valandą. 2007 metais avangardinį drabužį mergina pasisiūdino naudodama raudonas ir baltas pupeles bei sodinukams uždengti naudojamą agroplėvelę. Pupelėmis ji apklijavo korsetą ir batus, o pūstą rauktą sijoną suklijavo iš 30 metrų agroplėvelės. Pupelėmis papuošė ir skėtį. Tokį didžiulio kruopštumo reikalaujantį drabužį išradingumo nestokojanti Aistė vakarais gamino apie pusantro mėnesio. Kartais, nors rytais reikėdavo keltis į mokyklą, mergina prie savo apdaro darbuodavosi iki trečios ar ketvirtos valandos ryto. Pernai išradingoji tauragiškė drabužiui pasigaminti naudojo šviestuvų stiklą, karoliukus ir medžio šakas. Šiemet avangardiniam konkurso drabužiui ji pasirinko žiogelius, liaudiškai vadinamus „grafkėmis“. Suknelei jų prireikė 3570. Ilgi plaukai nevargina Paskutinį kartą daugiausia plaukų Aistei buvo nukirpta, kai ji tebuvo šešerių metukų. Po praėjusio metų ilgakasių konkurso Aistė šiek tiek patrumpino plaukų galiukus. Jos plaukai natūralūs, tik kartą buvo dažyti nuplaunamaisiais plaukų dažais. Anot ilgakasių ilgakasės, prižiūrėti tokius plaukus ji įpratusi ir jos tai nevargina. Tiesa, palaidais plaukais ji pasirodo tik konkursų metu. Įprastai mergina vaikšto plaukus susirišusi į kasą. Vieno buteliuko šampūno merginai užtenka beveik mėnesį. Plaukus išsitrenka maždaug per 10 minučių. Žiemą plaukams išdžiūti reikia net keturių valandų, vasarą užtenka dviejų. – Nusikirpti plaukų neketinu. Kiek ilgai dar auginsiu, nežinau, tačiau kitąmet vėl žadu dalyvauti ilgakasių konkurse, – pokalbį su „Deserto“ korespondente baigė A.Lebedeva. Mama džiaugiasi dukros įvertinimu Mergaitės mama Ona Lebedeva pasakojo, kad Aistė jau gimė ilgais, pečius siekiančiais plaukais. Visas gimdymo namų personalas tuomet atėjo apžiūrėti jos dukrelės.

Kol Aistė buvo maža, mama dukrai padėdavo trinkti galvą, o kasas pynė iki keturiolikos metų. Aistės mama neslėpė, kad yra siūliusi dukrai pasitrumpinti plaukus, bet ši nesutiko.– Malonu, kad dukros pastangos buvo taip įvertintos, – po konkurso „Desertui“ sakė O.Lebedeva. Pernai ilgakasės tauragiškės plaukų ilgis buvo metras ir 24 centimetrai, 2007 m. – metras ir 23 centimetrai, 2006 m. – metras ir 19 centimetrų.

Plaukelių šalinimas lazeriu – depiliacija https://oblakasalon.lt/lazerine-epiliacija/

Žymos:
Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą