Atveriamos sienos: 24 valstybių piliečiams nebeprivaloma izoliacija

Dalintis:

Nuo vakar įsigaliojo Sveikatos apsaugos ministro sprendimas, kuriuo leista į Lietuvą atvykti 27 Europos valstybių gyventojams. 24 šalių gyventojai galės atvykti be privalomosios saviizoliacijos, o 3 šalių rezidentams 14 dienų saviizoliacija išlieka privaloma.

Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas teigia, kad toks sprendimas reiškia galimybę susigrąžinti užsienio turistus dar šią vasarą. Tokiu būdu būtų užtikrintos pajamos viešbučių, sanatorijų, maitinimo įstaigų, turizmo verslo, turizmo objektų, muziejų, pervežimo sektorių darbuotojams. Galiausiai ir smulkiesiems verslininkams, kuriantiems ir parduodantiems suvenyrus.

Nuo vakar į Lietuvą be privalomosios izoliacijos galės atvykti Lietuvos ir kitų Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos ir Jungtinės Karalystės piliečiai, teisėtai gyvenantys Europos šalyse, kuriose sergamumas COVID-19 liga per pastarąsias 14 dienų neviršijo 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Pranešama, kad šiuo metu šią sąlygą tenkina Liuksemburgas, Nyderlandai, Italija, Danija, Lenkija, Rumunija, Prancūzija, Suomija, Vokietija, Čekija, Estija, Austrija, Bulgarija, Latvija, Vengrija, Norvegija, Šveicarija, Kipras, Graikija, Islandija, Slovakija, Kroatija, Slovėnija ir Lichtenšteinas.

Šios šalys 2019 m. sudarė pusę visos atvykstamojo turizmo rinkos dalies. Tarp jų – ir tokios prioritetinės rinkos kaip Vokietija, užimanti 11,8 proc. visos rinkos, Lenkija su 9,9 proc. bei Latvija, iš kurios atvyksta 8,5 proc. visų užsienio turistų.

Valstybių, kuriose sergamumas koronaviruso infekcija yra didesnis nei 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, bet mažesnis nei 25, rezidentams taip pat bus leista atvykti į Lietuvą, tačiau šiems 14 dienų saviizoliacija bus privaloma. Šiuo metu į tokių šalių sąrašą patenka Malta, Airija ir Ispanija.

Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Portugalijoje ir Belgijoje sergamumo rodikliai viršija nustatytą saugią ribą, tad atvykimas iš šių šalių kol kas yra draudžiamas.

Valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, sąrašas bus atnaujinamas kiekvieną pirmadienį atskiru sveikatos ministro ir valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą