Įspėja: išsivežę moksleivius atostogų, galite būti nubausti

Dalintis:

Kelionių agentūros naudojasi proga ir prieš pat mokinių atostogas sukelia poilsio kelialapių į užsienio šalis kainas. Tėvai, taupydami šeimos biudžetą, keliones perka bent kelias dienas iki moksleivių atostogų, kiti su vaikais atostogauja mokslo metu, taip trukdydami ugdymo procesui. Nuo mokyklos vadovų geranoriškumo priklauso – ne laiku vaikus atostogauti išsivežusiems tėvams gresia baudos arba jie gali sulaukti vaiko teisių specialistų vizito.

Šiemet pratęsus turistinį sezoną Turkijoje, pirmąją lapkričio savaitę atostogauti su vaikais sugalvoję tauragiškiai už kelionės bilietus moka kiek daugiau nei atostogaujantys paskutinėmis spalio dienomis. Per mokinių atostogas brangsta ir kelionės į Egiptą, savarankiškų kelionių bilietai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena tėvams, kad iki 16 metų ugdymas Lietuvoje privalomas, už jį atsakingi tėvai, o keliaudami atostogų su vaikais per mokslo metus tėvai pažeidžia Švietimo ir Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymus.

„Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė pasidžiaugė, kad tėveliai sąmoningai vengia kelionių su vaikais ne moksleivių atostogų metu. Pasak direktorės, pasitaiko atvejų, kai tėvai nepraneša gimnazijai apie suplanuotas keliones ir jas vėliau pateisina parašydami raštelį, kad vaikas sirgo.

– Jei mokinys praleidžia tris mokslo metų dienas, pateisinimą parašo tėvai. Jei mokyklos nelanko ilgiau, prašome gydytojo pažymos apie ligą, o dar labiau prašome tėvelių sąmoningumo. Visada sakiau, geriau teisybė nei melas. Tėvai gali ateiti, pasakyti apie suplanuotas keliones, parašyti prašymą ir problemų tikrai nebus. Iki šiol nesame nei baudų rašę, nei vaiko teisių apsaugos specialistams pranešę, – situaciją gimnazijoje apžvelgė D.Pukelienė.

„Versmės“ gimnazijos vadovė Dalia Pukelienė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Direktorė prisiminė, kad daugiausia kelionių mokslo metu buvo vos pasibaigus pandemijai. Nenorėdami prarasti sumokėtų pinigų už keliones, tėvai keitė datas ir vaikus atostogauti vežėsi tada, kai kelionių operatoriai pasiūlydavo.

– Būna, kad sulaukiame tėvų prašymų išleisti gimnazistus į kelionę žiemą, kai atidaromi slidinėjimo kurortai. Tėvai į keliones vežasi ir vadovėlius, prižiūri, kad gimnazistai prisijungtų prie elektroninio dienyno ir mokytųsi tai, ką per pamokas mokosi klasės draugai. Mes neturime tikslo bausti, norime, kad vaikai išmoktų, sužinotų, įsigilintų, – sakė direktorė.

Gimnazijos vadovė kelionių mokslo metu neskatina ir prašo nekeliauti su abiturientais, kad neliktų mokslo spragų ir kelionės nepakenktų egzaminų rezultatams.

„Aušros“ progimnazija.
TK nuotrauka

„Aušros“ progimnazijos vadovė Snieguolė Bastakienė taip pat pasidžiaugė, kad atostogauti su vaikais tėvai renkasi mokinių atostogas. Anot direktorės, mokslo metu į keliones važiuojantys vaikai paskirtas mokytojų užduotis atlieka iš anksto.

– Procedūra labai paprasta: tėveliai praneša mokyklos vadovams, parašo prašymą, o pedagogai surašo vaikams užduotis, kurias jie turi atlikti atostogų metu ir atsiskaityti. Džiugu, kad atostogos mokslo metu nėra masinis reiškinys. Žinoma, apie kai kurias mes tiesiog nesužinome, nes jei mokinys penkias dienas nelanko mokyklos, užtenka tėvų pateisinimo. Paprastai dviem savaitėms atostogauti vaikų niekas nesiveža, – pastebėjo direktorė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą