Keliauja ir per karantiną – renkasi šiltuosius kraštus

Dalintis:

Kelionių organizatoriams pradėjus vykdyti užsakomuosius reisus į lietuvių pamėgtus šiltųjų šalių kurortus tauragiškiai suskubo krauti lagaminų. Kelionių organizatoriai tikina, kad keliauti saugu, bet kelionių išlaidas didina nauja tvarka – grįžtantiems į Lietuvą privalu turėti neigiamą COVID-19 testą.

Reikalauja testų

Šiuo metu kelionių organizatoriai vykdo užsakomuosius skrydžius į Egiptą ir Ispanijos salą Tenerifę. Tikimasi, kad balandžio 1-ąją prasidės atostogų sezonas Kipre ir tauragiškių itin pamėgtoje Turkijoje. Turistų, jau įsigijusių kelionių paketus, laukia naujovės. Vyriausybė priėmė nutarimą, kuris įpareigoja vežėjus ir kelionių organizatorius užtikrinti, kad į lėktuvą, skrendantį į Lietuvą, bus priimami tik neigiamą COVID-19 testą turintys asmenys. Tokių testų kaina Egipte ir Tenerifėje svyruoja nuo 20 iki 70 eurų. Vaikams iki 16 metų ir nuo koronaviruso pasiskiepijusiems asmenims testų grįžtant į Lietuvą nereikia.

Grįžta prie senų įpročių

– Tauragiškiai keliauja, yra nemažai išvažiavusių, kiti dar tik planuoja skrydžius. Nemažai išskrido iš Varšuvos. Nuo sausio įvyko perversmas. Sulaukiame daug užklausų, žmonės nori keliauti, kai jau stabilizavosi epidemiologinė situacija. Mokomės gyventi naujojoje realybėje ir pamažu grįžtame prie senų įpročių. Tauragiškiai skrenda į Dominikos Respubliką, Meksiką. Į šias keliones keliaujama iš Varšuvos, – sakė Tauragėje įsikūrusios kelionių agentūros vadovė Inga Dikšaitienė.

Paklausta, ar keliauti dabar saugu, pašnekovė patikino, kad oro vežėjai ir kelionių organizatoriai imasi visų saugumo priemonių, turistų saugumu suinteresuoti ir šiltųjų kraštų atstovai.

Užsakyti laikraščio “Tauragės kurjeris” prenumeratą

– Kartą per savaitę lėktuvai kyla į Tenerifę ir keturis kartus per savaitę skraidiname turistus į Egiptą. Labai griežtai žiūrime į karantino reikalavimus, visi keleiviai laikosi saugumo taisyklių. Yra žmonių, kurie vis dar baiminasi dėl sveikatos, kiti nori keliauti, bet dėl karantino nebeturi tokių galimybių, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ viešųjų ryšių ir rinkodaros vadovė.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Paklausta, ar daug keliaujančiųjų išnaudoja dar pernai pirktas ir dėl karantino atidėtas keliones, I.Aukštuolytė patikino, kad tokie turistai savo keliones atidėjo vasaros sezonui.

– Daugiau kelionių renkamasi rudeniui ar vasaros viduriui. Žmonės atsižvelgia ir į pandemijos situaciją, į optimistines prognozes vasarai, tikimasi, kad bus daugiau persirgusių, įgijusių imunitetą ir paskiepytų nuo COVID-19, – sakė kelionių organizatoriaus atstovė.

Tauragiškiai šiuo metu keliones į šiltuosius kraštus perka iki skrydžio likus savaitei ar dviem. Teigiama, kad atostogų paketo kainos beveik nekilo. Bent kol kas turistus priimančios šalys nori sulaukti kuo daugiau turistų ir atsigriebti už prarastą laiką.

– Bent jau kol kas manau, kad kainos nekils. Kaip bus vasarą, neaišku. Gyvename nuo vienos prognozės iki kitos, – svarstė I.Aukštuolytė.

Už savus pinigus

Įsigaliojus naujam Vyriausybės nutarimui, keliaujančiųjų puslapiuose socialiniuose tinkluose žmonės pradėjo dalytis nuogąstavimais – kas bus, jei po atostogų šiltuosiuose kraštuose prieš pat skrydį į Lietuvą jie susirgs koronavirusu? Ar izoliuotis ir gydytis svetimoje šalyje reikės už savus pinigus? Kas pasirūpins grįžimu po izoliacijos?

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

„Tez Tour“ atstovė nuramino keliautojus ir patikino, kad bent jau dabar turistus priimantys Egiptas ir Tenerifė prisiima ir atsakomybę už jų sveikatą. Keliautojai, kuriems nustatytas teigiamas COVID-19, būtų izoliuojami viešbučiuose, šalys, prireikus medikų pagalbos, gydymą suteikia nemokamai.

– Niekas turistų nepaliks likimo valioje. Jei testas rodo ligą, žmogus izoliuojamas, kartu su juo gali izoliuotis ir šeima. Už viešbučio kambarį papildomai mokėti nereikia. Vėliau atliekami pakartotiniai tyrimai ir kai liga pasitraukia, turistas grįš į Lietuvą. Būtina pasakyti, kad vykstant į Tenerifę ir Egiptą privalomas PGR testas, o grįžtant į Lietuvą reikalavimai palengvinti, užtenka ir antigenų testo. Jis atliekamas greitai, o ir kaina jo iki 30 eurų, – „Tauragės kurjeriui“ sakė I.Aukštuolytė.

Kelionių organizatorių puslapiuose internete skelbiamos ir akcijos, pavyzdžiui, penktadienį, skrydį į Egiptą trims savaitėms su viskas įskaičiuota programa keliaujant šeimai su dviem vaikais buvo galima nusipirkti už 585 eurus žmogui. Apsigyventi buvo siūloma 4 žvaigždučių viešbutyje, antrojoje linijoje nuo jūros.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą