Apskrityje – pirmoji mirtis nuo COVID-19

Dalintis:

Vakar Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamentas pranešė apie pirmąjį mirties atvejį nuo COVID-19 Tauragės apskrityje.

– Antradienį Kauno klinikos pranešė apie Jurbarko rajono gyventojos, gydytos Kauno klinikinėje ligoninėje, mirtį. Garbingo amžiaus moteris į klinikas buvo nuvežta spalio 11 dieną. Moteriai buvo 90 metų, – informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento epidemiologė Jolanta Norbutienė.

Paklausta, ar tikrai garbaus amžiaus pacientė mirė nuo koronaviruso sukeltų komplikacijų, epidemiologė tai patvirtino.

– Gavome medikų išrašą, jame parašyta mirties priežastis – koronavirusas, – patvirtino J.Norbutienė.

Ketvirtadienio duomenimis, apskrityje registruoti dar 5 nauji viruso atvejai. Du užsikrėtę vyrai gyvena Tauragėje, du – vienos šeimos asmenys Šilalėje ir vienas – Pagėgių savivaldybėje. Vienas susirgusių tauragiškių, grįžęs iš užsienio, atliko koronaviruso testą ir jis teigiamas. Antrasis susirgęs tauragiškis dėl itin didelės rizikos buvo saviizoliacijoje. Atlikus profilaktinį testą, jam taip pat patvirtintas koronavirusas.

Šilalėje susirgusių vienos šeimos narių užsikrėtimo aplinkybės tikslinamos. Epidemiologinis tyrimas vykdomas ir dėl Pagėgiuose užsikrėtusio asmens.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai prašo tauragiškių neatsipalaiduoti ir atsakingai dėvėti veido apsaugos priemones, geriausia kaukes. Mokslininkai iš Japonijos atlikę tyrimą šią savaitę paskelbė, kad sparčiai išpopuliarėję veido apsaugos skydeliai nuo viruso apsaugo minimaliai. Veido skydelis neuždengia nosies ir burnos, o lakiosios viruso dalelės pro tarpus patenka į aplinką. Sveikatos apsaugos ministerija, fiksuojanti augantį užsikrėtusiųjų šuolį Lietuvoje, ragina gyventojus vengti masinių susibūrimų ir šeimos švenčių.

Šiuo metu Tauragėje iš viso identifikuoti 9 koronavirusu sergantys rajono gyventojai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą