Ar atsimeni, kada jauteisi puikiai?

Dalintis:

Pasaulinė psichikos sveikatos diena kasmet minima spalio 10 d., siekiant atkreipti dėmesį į žmonių savijautą. Psichikos sveikata – tai geros savijautos pojūtis, emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, išgyventi skausmą ir liūdesį, žmonių gebėjimą užmegzti ir palaikyti asmeninius santykius, įveikti sunkumus, išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam ir aplinkiniams.

ES psichikos sveikatos tyrimai ir apklausos rodo, kad psichikos sutrikimai yra susiję su didesniu nedarbingumu, ankstyvu išėjimu į pensiją, žymiai sumažėjusiomis pajamomis bei darbine negalia. Dažniausios psichikos sveikatos problemos yra nerimo, depresiniai ir narkotikų bei alkoholio vartojimo sutrikimai. Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo bazinius savižudybių prevencijos mokymus bei organizuoja tarptautiniu mastu pripažintus savižudybių prevencijos „SafeTALK“ mokymus, kuriuose 2021 m. dalyvavo 110 žmonių. Taip pat organizuojami nemokami mokymai įmonių ir ugdymo įstaigų darbuotojų kompetencijos didinimo psichikos sveikatos srityje bei grupiniai psichologo užsiėmimai ir individualios psichologo konsultacijos Tauragės rajono gyventojams.

2021 m. trijose Tauragės rajono ugdymo įstaigose buvo apmokyti 36 darbuotojai, siekiant didinti jų žinias apie vaikų ir paauglių psichikos sveikatą ir stiprinti jų gebėjimus praktiškai spręsti sudėtingas kompleksines situacijas.

44 asmenys iš taip pat trijų Tauragės rajono įmonių dalyvavo darbuotojų kompetencijos didinimo psichikos sveikatos srityje mokymuose, kuriuose pagrindinį dėmesį skyrė psichosocialinės aplinkos darbovietėse gerinimui ir atsparumo psichikos sveikatos rizikos veiksniams didinimui. Teikiamose grupiniuose psichologų užsiėmimuose 2021 m. balandžio–rugpjūčio mėn. dalyvavo 75 asmenys iš 9 skirtingų Tauragės rajono bendruomenių. Užsiėmimų metu buvo nagrinėjamos emocijų atpažinimo, minčių ir streso valdymo, konfliktų darbe ir šeimoje, perdegimo darbe, susitaikymo su netektimi mokymų temos bei psichologinę gerovę stiprinantys praktiniai užsiėmimai.

Tauragės VSB nuotrauka

Individualias psichologo konsultacijas teikia atvykstantys ir vietiniai psichologai. 2021 m. kovo–rugpjūčio mėnesiais suteiktos 36 konsultacijos. Svarbu tai, kad nereikia ilgai laukti eilėje ir pas psichologą galima patekti per savaitę.

Psichologų teigimu, daugiausia gyventojų į juos kreipiasi dėl patiriamo streso, šeimyninių santykių, vaikų auklėjimo ir netekčių. Didesnė besikreipiančiųjų tauragiškių dalis teikiamą paslaugą vertina kaip svarbią ir naudingą.

Gerai savijautai įtakos turi ir fizinio aktyvumo veiklos, kurias Biuras organizuoja Tauragės rajono gyventojams: treniruotės su savo kūno svoriu, pilateso treniruotės, kineziterapinės mankštos senjorams, „Kangoo Jumps“, „Solo Latino“ šokiai, zumba, „Nirvana fitness“, joga, šiaurietiško ėjimo mokymai. Iš viso 2021 m. sausio–rugsėjo mėn. šiose veiklose dalyvavo 7061 dalyvis.

Parengė Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Neringa Šlepavičienė

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą