Ar saviizoliacijoje esantis žmogus gali važiuoti į savo sodą?

Dalintis:

„Tauragės kurjerio“ redakcija sulaukia tauragiškių klausimų dėl koronaviruso testų ir saviizoliacijos, žmonės prašo padėti surasti atsakymus. Atsakyti į aktualius klausimus paprašėme Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento specialistų.

„Pirmadienį turėjau temperatūros, įtariu, kad savaitgalį sušalau, todėl kreipiausi į šeimos gydytoją. Gydytoja davė nedarbingumo pažymą savaitei ir siuntimą išsitirti dėl koronaviruso. Užsiregistravau ketvirtadieniui. Saviizoliacijos taisykles perskaičiau, tačiau ne viskas aišku: ar galiu dienomis važiuoti savo automobiliu į sodą, kur turime sodo namelį? Ar kol gausiu atsakymą privalau izoliuotis tik savo bute? O gal, jei jau išvažiuosiu į sodą, ten ir turiu likti iki saviizoliacijos pabaigos? O jei ten liksiu, vyras su sūnumi galės atvažiuoti?“ – klausia moteris.

Ji mano, kad būti gryname ore būtų sveikiau, ir tvirtina, kad su sodo kaimynais nebendrautų.

Atsako NVSC Tauragės departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Vaida Mitkuvienė:

Simptomus jaučiantis asmuo privalo izoliuotis tam laikotarpiui, kaip nurodo šeimos gydytojas konsultacijos metu. Išduodant elektroninį nedarbingumo ar nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą, ligonį ar asmenį, įtariamą, kad serga, ar sąlytį turėjusį asmenį nuotoliniu būdu supažindina su izoliavimosi taisyklėmis. Pažymi ESPBI IS ir (ar) asmens sveikatos priežiūros įstaigos informacinėje sistemoje, asmens medicinos dokumentų formoje E003/a „Stacionaro epikrizė“ arba formoje E025 „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas“ (toliau – forma E025) apie taikomą saviizoliaciją.

Asmuo pats apsisprendžia, kur jam geriausia izoliuotis, įvertindamas aplinkybes (saugodamas šeimos narius, išvyksta į kitą būstą, sodą ir kt.), tačiau izoliacijos adresas (vieta) turi būti vienas. Keisti izoliacijos vietos keletą kartų per dieną negalima. Izoliacijos vietą galima keisti tik vieną kartą – dėl labai svarių priežasčių, pateikiant prašymą NVSC svetainėje.

Jei simptomus jaučiantis asmuo izoliuojasi gydytojo paskyrimu iki testo atlikimo ir jo rezultato, jis turi nekontaktuoti su kitais šeimos nariais, tą laikotarpį turi izoliuotis. Todėl vyras ir sūnus tikrai negali būti kartu, važiuoti į sodą, gyventi įprastą gyvenimą – kartu pietauti, ilsėtis, leisti laisvalaikį, nes taip padidinama rizika užsikrėsti COVID-19 infekcija ir šeimos nariams. Asmuo, įtariamas, kad serga, turi būti izoliuotas atskirame bute/name, gerai izoliuotame kitame individualaus buto/namo aukšte su atskiru sanitariniu mazgu arba gerai vėdinamame kambaryje, tai yra su atidaromais langais ir sandariai uždaromomis durimis.

Kartu gali gyventi tie šeimos nariai, kurie, atsiradus ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymiams, jau gyveno kartu, tačiau sveiki asmenys turi gyventi kitame gerai vėdinamame kambaryje.

Izoliacija šeimos nariams taikoma tokiu atveju, kai jaučiantis simptomus asmuo turi nuolatinį kontaktą su šeimos nariais, kol atlieka tyrimą ir sužino atsakymą. Sąlytį turėjęs asmuo – bet kuris asmuo, turėjęs sąlytį su patvirtintu COVID-19 atveju laikotarpiu, kai COVID-19 atvejis galėjo būti užkrečiamas, t. y. 72 val. iki simptomų atsiradimo pradžios.

Taigi, jei moteris gaus teigiamą testo rezultatą – ji turės izoliuotis vienu adresu, važinėti į sodą negalima, arba izoliuotis sode. Šeimos nariai izoliuojasi taip pat, jei su susirgusiu asmeniu bendravo ir kontaktavo 72 val. iki moteris pajuto COVID-19 infekcijai būdingus simptomus. Izoliacija taikoma šeimos nariams nuo tos dienos, kai pajutęs simptomus asmuo izoliavosi nuo kitų šeimos narių atskirame kambaryje ar kitame būste. Šeimos nariai taip pat turės nuspręsti, kokiu adresu izoliuosis, izoliacijos laikotarpį turės praleisti šiuo adresu bei nekontaktuoti su susirgusiu šeimos nariu.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą