Ar Tauragės moksleiviai pasiruošę sakyti TAIP blaiviam gyvenimui?

Dalintis:

Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vyko 5-oji Tauragės visuomenės sveikatos biuro organizuojama konferencija jaunimui „Sakau TAIP blaiviam gyvenimui“. Šiemet dėl esamos COVID-19 situacijos Lietuvoje konferencija buvo organizuojama ne Kultūros rūmuose, kaip įprastai, o tik vienoje mokykloje – „Versmės“ gimnazijos mokiniams. Konferencijos esminė žinutė – jauno žmogaus sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas, vidinė motyvacija, savidisciplina bei teisingi pasirinkimai, padedantys pasiekti užsibrėžtų tikslų ir svajonių.

Konferencija prasidėjo interaktyvia viktorina, kurioje dalyviai varžėsi atsakinėdami į klausimus apie sveikatą. Viktorinos prizininkai buvo apdovanoti firminėmis Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro gertuvėmis.

Toliau sekė Tauragės rajono savivaldybės mero Dovydo Kaminsko pranešimas „Ilgų nuotolių bėgimas gyvenime, darbe ir sporte“. Meras pasidalino savo patirtimis ir patarimais, kaip savo kasdieninėje veikloje suderinti darbą, sportą bei asmeninį gyvenimą ir pasiekti geriausius rezultatus. Kaip tai padaryti? D.Kaminskas teigė susidarantis objektyviai išmatuojamą dienos, savaitės asmeninių uždavinių planą ir siekia jo laikytis. Tam labai padeda sąžiningumas sau pačiam, savidisciplina ir vidinė motyvacija. Pasak mero, sveikata nėra sprintas – ji yra tarsi ilgų nuotolių bėgimas nuosekliai ir atitinkamai treniruojantis, t.y. skiriant laiko investicijai į sveikatą.

Tauragės visuomenės sveikatos biuro nuotrauka

Taip pat pranešimą „Sėkmės formulė: laisvė nuo priklausomybių“ skaitė biomedicinos mokslų daktaras, lektorius, sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas Artūras Sujeta. Jis ragino gilinti žinias bei susikurti kritinį mąstymą, kuris padės atsirinkti naudingą informaciją iš šių dienų informacijos gausos. Lektorius moksleiviams palinkėjo rasti savyje daugiau ambicijos, didinti savo kompetencijas ir nebijoti būti unikaliems.

Apie psichoaktyvias medžiagas konferencijos dalyviams kalbėjo klinikinės toksikologijos gydytoja, gyd. anesteziologė-reanimatologė Gabija Laubner. Dalyviai sužinojo, kad psichoaktyvios medžiagos organizmą veikia stimuliuojančiai arba atvirkščiai – slopinančiai, o dar kitos sukelia net haliucinacijas. Haliucinogeninės medžiagos, visiškai pakeičia žmogaus suvokimą, mąstymą bei jausmus, imama girdėti ir matyti įvairius dalykus, kurių realybėje nėra. Šiuo metu rinkoje yra apie 830 psichoaktyvių medžiagų, kurios nė neturi pavadinimų ir baisiausia tai, kad jų poveikis sveikatai taip pat nėra žinomas. Lektorė akcentavo, kad siekiant išvengti priklausomybės pavojų, organizmui reikia duoti tik naudingus dalykus.

Apie šiandieninę laisvę jauno žmogaus gyvenime ir pasirinkimo galimybę, fizinio aktyvumo naudą bei svarbą sveikatai itin įtaigiai kalbėjo psichologė Eglė Ramanauskaitė ir Lietuvos sporto universiteto docentė, socialinių mokslų daktarė Simona Pajaujienė. Jaunimui turbūt sunku suprasti, kad mokymasis niekada nesibaigs.

Ar reikia mokytis gyventi sveikai, įdomiai, kokybiškai? Žinoma! Kiekvieną dieną bent po truputį: 1) sužinok kažką naujo; 2) pabandyk pritaikyti; 3) plėsk požiūrį; 3) neignoruok to, ko nežinai ar nepažįsti; 4) lavink kritinį mąstymą; 5) nepamiršk „daugiau judesio = daugiau gyvenimo“; 6) didžiausia laisvė yra judesio laisvė ir laisvė nuo priklausomybių.

Tauragės visuomenės sveikatos biuro nuotrauka

Konferenciją užbaigė didžėjus, muzikos prodiuseris, radijo ir televizijos laidų vedėjas Jonas Nainys. Jis pranešime „Didžiausias tavo priešas – tavo ego“ kalbėjo apie tai, kas gali sutrukdyti siekti užsibrėžtų tikslų ir kaip rasti motyvacijos juos pasiekti. Jonas atvirai dalinosi savo kelio į sėkmę vingiais ir nesėkmėmis, kurios jo ne tik nesustabdė, bet dar labiau užgrūdino ir skatino atkakliau siekti savo tikslų.

Nors dauguma lektorių negirdėjo vieni kitų pranešimų, tačiau visus vienijo žinutė – sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas, vidinė motyvacija, savidisciplina bei teisingi pasirinkimai, padedantys pasiekti užsibrėžtų tikslų ir svajonių.

Parengė Tauragės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistas Marius Trajanauskas

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą