„AstraZeneca“ vakcina tauragiškiai nesusiviliojo

Dalintis:

Šiandien Tauragės rajono savivaldybė išplatino kvietimą vyresniems nei 65-erių metų asmenims registruotis vakcinacijai nuo koronaviruso. Raginimu tikimasi pasiekti tuos rajono gyventojus, kurie galėjo nesulaukti savo šeimos gydytojo skambučio. Visgi vakcinuotis sutinka tikrai ne visi, o dar iki sustabdant skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina jos atsisakinėjo daugybė žmonių.

„Jei Jūs esate 65 m. ar vyresnio amžiaus ir su jumis dar nesusisiekė šeimos gydytojas dėl poreikio vakcinuotis, kviečiame skambinkite telefono nr. 8 614 29127 darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. Būsite užregistruoti vakcinacijai nuo COVID-19 ligos. 65 m. ir vyresnio amžiaus asmenims, su kuriais jau buvo susisiekę šeimos gydytojai, papildomai registruotis nereikia. Vakcinacija nuo COVID-19 yra savanoriška ir nemokama“, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.

Antradienį vykusiame Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje Tauragės pirminio sveiktos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius informavo, jog nemaža dalis nuo koronaviruso vakcinuojamų žmonių atsisako „AstraZeneca“ skiepo.

– Kartais paskatinam, pasiūlom, bet suprantam, kai atsisako. Manau, reikia lanksčiai žiūrėti. Kai visas pasaulis atsisakinėja, tai pilnai suprantu senjorą, kuris irgi šios vakcinos atsisako. Pasiekėm tašką, kai matau, jog kitaip nepadarysim, – antradienį posėdyje sakė D.Petrošius.

Savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė trečiadienį „Tauragės kurjeriui“ patikslino, kad Tauragę pasiekė ir yra likusios nepanaudotos 430 „AstraZeneca“ vakcinų dozių. Iš pradžių likusias vakcinos dozes bandyta siūlyti tiems, kas yra žemiau prioritetiniame skiepijimų sąraše. Tačiau vakar vakare išplatinta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys gavo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendaciją dėl atsargumo stabdyti vakcinavimą „AstraZeneca“ skiepu. Ministras rekomendacijai pritarė ir vakcinavimas stabdomas, kol iš Europos vaistų agentūros bus gautos išvados dėl vakcinos saugumo. Tokių priemonių prireikė po to, kai gauti trys pranešimai apie galimas vakcinos nepageidaujamas reakcijas – kraujo krešulių susidarymą. Skiepijimą šia vakcina sustabdė jau 16 Europos valstybių. Lietuva – 17-ta. Išvadas dėl vakcinos tinkamumo tikimasi gauti jau rytoj.

Iki šiol Lietuva yra gavusi daugiau nei 115 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių. Daugiau nei 74 tūkst. žmonių ja buvo paskiepyti.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą