Atmintinė ketinantiems lankyti artimuosius ligoninėje

Dalintis:

Sveikatos apsaugos ministerija išplatino rekomendacijas ligoninėms. Vadovaujantis jomis – ligonių lankymas turi vykti tik esant būtinybei.

Rugsėjį Tauragės ligoninėje buvo hospitalizuoti 353 pacientai. Vieni jų patys prašė artimųjų nesilankyti gydymo įstaigoje, kiti – nesuprato, kodėl turėtų atsisakyti trumpų susitikimų.

Tauragės ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos teigimu, lankytojų srautą reguliuoti pradėta jau anksčiau, todėl nemažai artimųjų į ligoninę neįleidžiami.

Vadovaujantis naujuoju įsakymu, visi pacientų artimieji bus privalomai registruojami, į palatas juos įleis tik pamatavus kūno temperatūrą. Ji neturi būti didesnė nei 37,3 ℃. Norint aplankyti artimuosius ligoninėje bus reikalingas skyriaus vadovo, o jam nesant – budinčio gydytojo leidimas. Kaip ir visose viešose vietose, ligoninėje privaloma dezinfekuoti rankas, dėvėti veido apsaugos priemones.

– Nerekomenduoju lankyti Slaugos, palaikomojo gydymo skyriaus pacientų, taip pat visų kitų sunkiai sergančiųjų bet kuriame skyriuje. Lankyti rekomenduoju tik ypatingais atvejais. Lankytojų srautas, lyginant su praėjusiais metais iki karantino, yra sumažėjęs daugiau nei 80 procentų. Po karantino sušvelninimo saikingai padaugėjo lankančiųjų. Artimieji supranta, kad ribojimai taikomi norint apsaugoti pacientus, – sakė ligoninės direktorius L.Indriuška.

Pasak įstaigos vadovo, keičiasi ir ligonių lankymas reanimacijoje. Visi lankytojai bus registruojami renkant asmens duomenis.

Pacientus, kuriems nėra pasireiškę koronaviruso infekcijai būdingi simptomai, galima lankyti ne dažniau kaip 3 kartus per savaitę.

Ligoninėje besigydantį žmogų vienu metu gali lankyti tik vienas lankytojas, nebent daugiau lankytojų įleidžia gydymo įstaigos vadovas.

Daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas, nebent gautas įstaigos vadovo leidimas dėl daugiau lankytojų.

Pacientai gali būti lankomi tik gydymo įstaigos vadovo nustatytomis lankymo valandomis, per dieną – ne ilgiau kaip 15 minučių.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą