Baigtas pirmasis medikų skiepijimo nuo koronaviruso etapas

Dalintis:

Vakar buvo paskutinė diena, kai nepanorę skiepytis Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro ir ligoninės medikai bei personalas galėjo apsigalvoti ir pasiskiepyti nuo COVID-19. Pasak ligoninės direktoriaus pavaduotojo medicinai Dano Masiulionio, atsisakiusiųjų – mažuma.

– Nepaskiepyti liko tik tie darbuotojai, kurie turi gretutinių ligų ir jiems skiepytis negalima. Taip pat tie, kurie atsisakė, bet tokių tikrai labai nedaug. Džiaugiuosi, kad baigėme skiepyti ir Lauksargių globos namų personalą. Pandemijos metu jiems pavyko išsaugoti sveikus gyventojus ir išvengti viruso, – „Tauragės kurjeriui“ sakė D.Masiulionis.

Pasak Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovo Donato Petrošiaus, pagrindinis skiepijimas vyko penktadienį. Paskiepyti 56 Pirminės sveikatos priežiūros centro ir 30 greitosios medicinos pagalbos darbuotojų.

– Paskiepyti 29 Lauksargių globos namų darbuotojai ir didžioji dauguma mūsų specialistų. Kadangi esu ir traumatologas, tenka dirbti priėmime, pasiskiepijau ir aš. Džiaugiuosi, kad darbuotojai sutiko skiepytis. Šią savaitę sulauksime dar 252 vakcinos dozių ir pranešime, kas bus skiepijami prioriteto tvarka. Nuotaikos tikrai geresnės ir dabar po 21 dienos laukiame revakcinacijos, – sakė poliklinikos vadovas.

Paklaustas, ar gali būti taip, kad nepasiskiepiję nuo COVID-19 negalėsime keliauti į svečias šalis, D.Petrošius sakė manantis, kad viskas priklausys nuo valdžios sprendimų.

– Tiems, kas neturi susiformavusių antikūnų, skiepas labai svarbus. Būtina pasinaudoti tokia galimybe ir pasiskiepyti. Matome, kad žmonės serga ir sunkia ligos forma, o skiepas gali išgelbėti nuo sunkių pasekmių. Pripažįstu tik tam tikrus skiepus, bet kai gavome skiepus nuo koronaviruso, skiepytis ar ne, net nesuabejojau. Tai gali išgelbėti gyvybes, – sakė D.Petrošius.

Lauksargių globos namų direktorė Jovita Černeckienė patvirtino, kad visi šių namų gyventojai sveiki. Besimptome koronaviruso infekcija buvo susirgę keli darbuotojai, bet sėkmingai juos izoliavus ligos protrūkio išvengti pavyko.

– Penktadienį grįžo paskutiniai paskiepyti darbuotojai. Dar keli, kurie dėl asmeninių priežasčių negalėjo pasiskiepyti, tą padarys artimiausiu metu. Džiaugiamės, kad sulaukėme skiepų ir išvengėme susirgimų. Gal ateis šiokia tokia ramybė. Saugosimės ir toliau. Jau turime nusistovėjusią rutiną, neleidžiame gyvų susitikimų, dezinfekuojame, atliekame profilaktinius tyrimus. Gyventojai irgi pasidžiaugia, kad blogos žinios mūsų namus aplenkė. Pasiilgsta artimųjų, bet bendrauja internetinėmis priemonėmis, susiskambina vaizdo skambučiais, pakalba per interneto programėles, – sakė direktorė ir pasidžiaugė supratingais Lauksargių globos namų gyventojų artimaisiais, kurie laikosi karantino reikalavimų.

Šiuo metu Lauksargių globos namuose gyvena 50 žmonių. Nė vienas jų koronaviruso infekcija pandemijos metu nesusirgo.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą