COVID-19 sergantis Mažonų seniūnas nerimauja ne dėl savęs

Dalintis:

Koronavirusu sergantis Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška, vadovaujantis ir naujiesiems Pagramančio globos namams, trečiadienį telefonu atsiliepė užkimęs. Tačiau suskubo paaiškinti – jaučiasi jis gerai, jau beveik galėtų grįžti į darbą, gerklė kimsta nuo nepaliaujamo kalbėjimo telefonu, mat dirba seniūnas nuotoliniu būdu. Labiau J.Samoška nerimauja ne dėl savo sveikatos, o dėl jo vadovaujamuose globos namuose gyvenančių senolių. Šioje įstaigoje šią savaitę fiksuotas koronaviruso ligos protrūkis.

Kaip trečiadienį pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamentas, antradienio vakaro duomenimis, Pagramančio bendruomenės „Gramančia“ įsteigtuose globos namuose fiksuota 14 COVID-19 atvejų. Susirgo 10 gyventojų ir 4 darbuotojai. Tarp susirgusių darbuotojų – ir seniūnas Jonas Samoška (serga ir jo žmona) bei bendruomenės pirmininkė Raselė Stružeckienė, kuri taip pat dirba šiuose globos namuose.

– Aš jaučiuosi gerai. Balsas užkimo, nes dirbant nuotoliniu būdu tenka tiek kalbėti telefonu, kad jau skambučių nebesuskaičiuoju, telefonas beveik netyla. Nuo 7 val. ryto. Esu ir be pusryčių, ir pietų nelabai turiu kada pavalgyti, – trečiadienio rytą „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo J.Samoška.

Vis dėlto seniūnas džiaugiasi, kad „baisioji“ liga – koronavirusas jo į patalą nepaguldė – tik nestipriai pakilo temperatūra, o pastarąsias keturias dienas ir jos nebėra.

– Nepraradau nei skonio, nei kvapo, nei kaulų nelaužė. Jei kas paklaustų, ar buvo sunku, pasakyčiau, kad man pasisekė – koronavirusu persirgau lengviau nei sloga. Žmonai gal kiek sunkiau, bet irgi nieko baisaus. Jau kaip ir galėčiau grįžti į darbą, bet gydytojai dar neleidžia, – kalbėjo J.Samoška.

Labiau seniūnas nerimauja ne dėl savęs – nuotoliniu būdu reikalus tenka tvarkyti Pagramančio senelių globos namuose, kurie trečiadienį paskelbti nauju koronaviruso židiniu Tauragės rajone. Tačiau, pasak seniūno, padėtis ten kontroliuojama. Visi seneliai bent kol kas serga lengva forma, keliems nežymiai pakilusi temperatūra. Gyventojų judėjimas ribojamas.

– Didesnė bėda su darbuotojais, nes jie taip pat susirgo. Esame dėkingi Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrui, nes jie atsiuntė papildomų darbuotojų. Sveiki darbuotojai dirba su trečio ir ketvirto lygio apsaugom, tikimės, kad jie nesusirgs, – sakė J.Samoška.

Seniūnas įsitikinęs, kad koronavirusu jis apsikrėtė būtent globos namuose. Siekdamas atsekti atvejus, J.Samoška net nusibraižė schemą – pirmas ligos atvejis fiksuotas gyventojui, kurį neseniai dėl sveikatos problemų buvo būtina vežti į medicinos įstaigą Klaipėdoje. Nuo šio žmogaus kambario liga ir išplito. Pagramančio globos namuose šiuo metu gyvena 19 globotinių. Kai kurie jų silpni dėl gretutinių ligų, kai kurie patys nepavalgo, juos reikia maitinti, jau nekalbant apie kitą priežiūrą.

– Labai tikimės, kad protrūkį suvaldysime, įvedėme pačius griežčiausius ribojimus, nustatėme tikslias darbuotojų judėjimo schemas – pirmiausia maitinami ir apžiūrimi sveikieji gyventojai, paskui sergantys koronavirusu. Žinoma, prognozuoti situacijos šiandien dar negalime, – sakė seniūnas.

J.Samoškos teigimu, Mažonų seniūnijos administracijoje, kuri yra jo pagrindinė darbovietė, užsikrėtimo atvejų neužfiksuota.

Pagramančio bendruomenės „Gramančia“ pirmininkė R.Stružeckienė, kuriai taip pat diagnozuotas COVID-19, taip pat dirba iš namų. Kiek galėdama nuotoliniu būdu ji talkina kolegoms globos namuose – stebi, kad užtektų apsaugos priemonių, koordinuoja visą darbuotojų veiklą. Bendruomenė globos namų pastato pirmajame aukšte turi virtuvę, kuri maistą gamina ir tiekia ne tik globos namams, bet ir Pagramantyje besimokantiems pradinukams. R.Stružeckienės teigimu, maitinimas moksleiviams nenutrūko, maistas vaikams nuvežamas, o virtuvės darbuotojai šiuo metu visi sveiki – atlikus COVID-19 testus visi gavo neigiamus atsakymus.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą