COVID-19: situacija gerėja

Dalintis:

Praėjusią savaitę pagaliau pradėjo mažėti COVID-19 sergančių rajono gyventojų skaičius. Virusas per visą savaitę nustatytas 33 Tauragės rajone registruotiems žmonėms, registruota ir viena rajono gyventojo mirtis.

Lietuvos epidemiologai džiaugiasi – šalyje kilusi trečioji koronaviruso pandemijos banga slopsta. Sekmadienį užfiksuotas tik 181 naujas ligos atvejis. Prasčiausia situacija Ukmergės rajone, o mažiausiai sergančiųjų yra Neringos ir Šilalės savivaldybėse.

Per savaitę Tauragėje paskiepyti 1685 gyventojai, iš jų beveik pusė – 830 – gavo jau antrąją vakcinos dozę ir po 14 dienų turės pilnai susiformavusį imunitetą. Nepaisant to, vakcinacija Tauragės rajone yra viena prasčiausių visoje Lietuvoje. Abi vakcinos dozes Tauragės rajone gavo tik 17,9 procento visų čia registruotų žmonių. Blogiau už Tauragę skiepijimo programą vykdo tik Vilniaus rajono, Šalčininkų rajono ir Visagino savivaldybės. Daugiausia gyventojų – 41,3 proc., antrąją doze paskiepijo Neringos savivaldybės medikai.

Mažėjant sergamumui, stabilizavosi ir ligoninės darbas. Pasak Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojo medicinai Dano Masiulionio, laivų vietų, skirtų koronavirusu sergantiems ligoniams, dar yra.

– Sveikatos apsaugos ministro įsakyme yra nurodyta, kad mūsų ligoninėje gali būti gydomi 20 sergančiųjų COVID-19 specialiame skyriuje ir 4 vietos infekuotiems ligoniams yra numatytos reanimacijoje. Praėjusią savaitę ligonių skaičius svyravo nuo 15 iki 20. Tikiuosi, kad per porą savaičių situacija pagerės ir galėsime svarstyti apie skyriaus uždarymą. Jei Tauragėje liks 5 virusu sergantys ligoniai, kuriems reikės gydymo stacionare, jie bus perkeliami į Klaipėdą,– sakė D.Masiulionis. Gydytojas pastebėjo, jog šiuo metu ligoninėje gydomi tauragiškiai yra bent 10 metų jaunesni nei gyventojai, kuriems medikų pagalbos reikėjo sausį ar vasarį.

– Paskutinis pacientas, kurį hospitalizavome, yra 22 metų. Reanimacijoje turime ir 2 sunkios būklės koronavirusu sergančius ligonius, – sakė D.Masiulionis. Medikas pasidžiaugė, jog sergamumas stabilizuojasi ir Šilalės rajone. Į Tauragės ligoninę jau nebeatveža kaimyninio rajono gyventojų.

Statistikos departamentas skelbia, jog Tauragėje dar likę 440 „Vaxzevria“, 485 „Pfizer“, 421 „Moderna“ ir 28 „Janssen“ vakcinos. Pirmadienį vakcinavimo centre buvo skiepijama „Moderna“ vakcina.  Iš viso praėjusią savaitę rajonas gavo 2334 įvairių gamintojų vakcinos dozes.

Pasak Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, naują mokslo savaitę klasėse pradėjo dvi penktokų, dvi šeštokų ir viena septintokų klasė. Visos jos – Jovarų pagrindinės mokyklos. Nuo šiandien, birželio 1-os, prasidės ir 1-4 klasių moksleivių, lankančių kontaktines pamokas, testavimas. Testuojami bus tik tie vaikai, kurių tėvai duos sutikimą. Sutikimus testuotis turi duoti ne mažiau kaip 60 procentų vienos klasės moksleivių tėvų – tuomet tos klasės testuoti vaikai eis į kontaktines pamokas mokykloje. E.Šteimantas vakar dar nežinojo, kiek pradinukų ateis mokytis į klases šiandien.

„Šaltinio“ progimnazija anksčiau buvo pradėjusi kontaktinį ugdymą testuotis sutikusiems 5-8 klasių moksleiviams, tačiau nutraukė. „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė vakar taip pat nežinojo, kiek šįryt susirinks pradinukų. Moksleivių tėvai redakcijai sakė, kad apie savo sprendimą turėjo pranešti iki pirmadienio vidurdienio.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą