COVID-19 statistika Tauragės apskrityje nuolat kinta

Dalintis:

Savaitgalį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento specialistai neturėjo kada atsipūsti. Nors koronaviruso infekcija tarp Tauragės rajono gyventojų neplinta, apskrityje užsikrėtusiųjų – gausu.

Iki šiol didžiausias židinys – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame batalione. Prognozuojama, kad kronavirusu apsikrėtusių karių šią savaitę bus daugiau nei 40. Savaitgalį gauti dar 4 teigiami COVID-19 atsakymai. Vieno kario užsikrėtimas identifikuotas Tauragės ligoninėje. Ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis „Tauragės kurjeriui“ apie situaciją pasakojo:

– Pacientas skubos tvarka buvo paguldytas gydymui į Chirurgijos skyrių, jam buvo atlikta neatidėliotina operacija. Atlikus pakartotinį tyrimą dėl COVID-19, gautas teigiamas rezultatas. Pacientas kontaktų su kitais skyriuje gydomais pacientais neturėjo. Jis gydymui buvo atvežtas iš patvirtinto židinio, todėl buvo gydomas izoliatoriuje. Visame skyriuje vykdėme daug dažnesnę dezinfekciją.

Anot pašnekovo, ligoninės darbas nesutriko, įstaigos darbuotojai, turėję kontaktą su sergančiuoju, bus tiriami.

– Skyriuje identifikuoti 23 mažos rizikos kontaktą turėję darbuotojai. Izoliacija jiems nepaskirta. Ligoninės darbuotojai žinojo, kad pacientas yra iš židiniu tapusių kareivinių, todėl visi dėvėjo apsaugos priemones tiek apžiūrų, tiek operacijos metu. Sergantis asmuo buvo izoliuotas atskiroje palatoje ir buvo stebimas. Tikimės, kad infekcija neišplis, – viliasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo specialistė Jolanta Norbutienė.

Savaitgalį Tauragės apskrityje nustatyti 7 virusu sergantys asmenys. Du nauji atvejai fiksuoti kareivinėse, 4 – Pagėgiuose. Atlikus epidemiologinį tyrimą paaiškėjo, kad visi keturi Pagėgių gyventojai užsikrėtė šeimos šventės metu. Įtariama, kad šventėje dalyvavo svečias, kuris ir išplatino virusą. Vienas sergantis asmuo nustatytas Šilalės rajone, Kaltinėnuose. Žmogus dirba Vilniuje, gyvena ne Tauragės apskrityje, bet čia yra registruotas. Savaitgalį COVID-19 testai Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame batalione nebuvo atliekami. Kariai bus intensyviai tiriami šią savaitę.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą