COVID-19 susirgimai perkopė 3 tūkstančių ribą

Dalintis:

Trečiadienį Lietuvoje užfiksuoti 3053 susirgimai koronavirusine infekcija, o sergamumo rodiklis šoktelėjo iki 889 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tauragėje – 27  susirgimai.

Oficialiais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, trečiadienį Tauragės rajone nustatyti 27 nauji susirgimai koronavirusu, o antradienį – 24. Šiuo metu virusine liga serga 151 rajono gyventojas, o sergamumo rodiklis yra 501 atvejis 100 tūkst. gyventojų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vadovė Gilmos Masiulionienės pateiktais duomenimis, šiuo metu Tauragės rajone yra 3 koronaviruso protrūkiai – vienas sveikatos priežiūros įstaigoje, kitas valstybinėje įstaigoje, o trečias, įtariama, kilo viešame renginyje.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis „Tauragės kurjeriui“ detalizavo, kad kol kas ligoninėje kovidinių pacientų sumažėjo – šiuo metu gydomi 23 žmonės, iš kurių 3 paguldyti praėjusią parą. Nors pirmadienį duris atvėrė Vaikų ligų skyrius, mediko teigimu, situacija kasdien kinta ir kas bus ateityje, prognozuoti sunku.

– Daugėja žmonių priimamajame. Situacija keičiasi kas 2–3 paras. Mobiliajame punkte apsilankymų tyrimams didėjimas stebimas jau daugiau kaip savaitę. Simptomatika keičiasi ryškiai ir buitiniuose kontaktuose sutinkam sergančius, nesitiriančius. Serga žmonės grupėmis, galima įtarti koronavirusą, – tvirtino D.Masiulionis.

Mediko teigimu, susirgimą koronavirusine įtarti galima jaučiant bronchito, tracheito simptomus, žarnyno sutrikimus, kuriuos sunku atskirti nuo rotaviruso – esą tai gali būti ir omikron atmainos simptomas.

Paskelbta, kad iš viso per sausio 5-ąją Lietuvoje mirė 100 gyventojų. Iš jų 13 – nuo koronaviruso. 4 mirusieji buvo pilnai vakcinuoti, priklausė vyresnių nei 70 metų amžiaus grupei.

Tauragės apskrityje mirčių nuo šio susirgimo praėjusią parą išvengta.

Šilalės rajone antradienį užfiksuoti 26 susirgimai pandeminiu virusu, o vakar – 14. Jurbarko rajone trečiadienį diagnozuota 15 susirgimų, o Pagėgiuose – 2 nauji atvejai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą