fbpx

COVID-19 židiniais viena po kitos tampa slaugos įstaigos

Dalintis:

Slaugos ligoninės – tos įstaigos, kur koronaviruso baiminasi labiausiai. Tauragės rajone šios gydymo įstaigos iki šiol laikėsi nepriekaištingai, bet virusas įsisuko ir ten. Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje prieš keletą dienų vienu metu COVID-19 susirgo dar 14 pacientų, registruotos 2 mirtys, Tauragės ligoninės Slaugos, palaikomojo gydymo ir paliatyviosios pagalbos skyriuje ši klastinga liga nustatyta 5 pacientams.

Kaip informuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamentas, Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje iš viso nustatyti 47 COVID-19 atvejai, iš jų – 9 darbuotojams. 1 šios ligoninės pacientas nuo COVID-19 mirė, dar vienas, užsikrėtęs koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių.

Skaudvilės slaugos ligoninės direktorius Antanas Guobys ir pats susirgo koronavirusu. Penktadienį įstaigos vadovas vis dar gydėsi namuose ir bandė dirbti nuotoliniu būdu. Tačiau buvo nekalbus. Paklaustas, kaip sekasi valdyti situaciją įstaigoje, patikino, kad ji kontroliuojama. Be to, jo darbas nuotoliniu būdu esąs komplikuotas.

– Man sunku šnekėti. Tas darbas per nuotolį… Jo kaip ir nėra. Aš turiu nedarbingumo lapelį. Yra žmonės, kurie dirba ir tvarkosi, ir aš manau, normaliai tvarkosi. Nėra ten tos didelės bėdos, – sakė A.Guobys.

Įstaigos vadovas patikino, kad ir šioje kritinėje situacijoje darbuotojų užtenka.

A.Guobys atskleidė, kad šiuo metu, nors ir serga, jaučiasi neblogai ir tikisi jau šią savaitę grįžti į darbą.

Pirmieji 5 užsikrėtimo koronavirusu atvejai praėjusios savaitės pabaigoje buvo nustatyti Tauragės ligoninės Slaugos, palaikomojo gydymo ir paliatyviosios pagalbos skyriuje. Visi užsikrėtusieji – pacientai.

Šio skyriaus vedėjas Robertas Didžgalvis patikino, kad situacija skyriuje įtempta, bet kotroliuojama.

– Padėtis sudėtinga, bet kol kas susitvarkom. Žinot, skyrius sudėtingas, mūsų pacientai sudėtingi, – sakė skyriaus vedėjas.

Jis informavo, kad įprastai pilnas Slaugos skyrius šiuo metu turi laisvų lovų – kai kuriuos ligonius stengiamasi išrašyti iš skyriaus, kad neužsikrėstų daugiau žmonių.

– Tuos, kurie stipresni, stengiamės šiuo metu išleisti namo, kad liga neišplistų. Ir naujų ligonių guldymas sustabdytas šiuo metu, – informavo R.Didžgalvis.

Jis pasidžiaugė, kad kol kas neserga nė vienas skyriaus darbuotojas.

R.Didžgalvis, paklaustas, kodėl virusas patenka į silpniausių ligonių skyrius ir kokiu būdu jis patenka, juk medicinos įstaigos, ypač šiuo metu, laikosi itin griežtų higienos reikalavimų, patalpos prižiūrimos tiesiog steriliai, sakė – ir ypatingas sterilumas ne visada apsaugo.

– Virusas gali patekti iš kitų skyrių, kitų įstaigų, nes pacientui nors ir atliekamas testas, kas yra privaloma, ne visada jis parodo teisingą rezultatą. Tai yra testas ne visada spėja inkubaciniu ligos periodu sureaguoti. Testas rodo, kad ligonis neužsikrėtęs, o po kelių dienų atlikus testą jau randi, kad užsikrėtęs. Ir mums buvo keli panašūs atvejai – atsiuntė ligonį jau šiek tiek karščiuojantį, bet su neigiamu testu, arba šiek tiek kosintį su neigiamu testu. Iš karto įtarimas mums kilo – pakartojom testus, o pakartojus gavom teigiamą atsakymą, – kalbėjo R.Didžgalvis.

Jokia paslaptis, pasak mediko, virusas plinta ir per personalą – visi mes gyvename visuomenėje, einam į parduotuves, kitas vietas.

Kol kas Slaugos skyrius COVID-19 sergančius savo pacientus gydo pats, jei jų būklė pablogėtų, pacientai būtų perkelti į vadinamąjį „kovidinį“ skyrių.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą