Dėl viruso protrūkio ragina imtis priemonių

Dalintis:

Gretimame Raseinių rajone sparčiai plintant didžiuliam koronaviruso židiniui, Sveikatos apsaugos ministerija ragina imtis rimtų priemonių. Tarp siūlymų – raginimas steigti du mobiliuosius tyrimo punktus arba kreiptis į Tauragės rajono mobilųjį punktą pagalbos.

Pranešime spaudai Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia raginanti Raseinių rajono atsakingas institucijas ir visuomenę imtis veiksmų suvaldyti COVID-19 infekcijai. Tam esą būtina ištirti kuo daugiau žmonių, taip užkertant kelią tolesniam viruso plitimui. Antradienį sveikatos apsaugos ministras paskelbė sprendimą, kad turi būti galimybė greitaisiais testais išsitirti kiekvienam sąlytį su sergančiu turėjusiam bei visiems norintiems. Tokia galimybe turi pasirūpinti Raseinių rajono savivaldybė.

Taip pat skelbiama, jog dar iki spalio 14 dienos Raseinių rajone turi pradėti veikti ne mažiau kaip du mobilieji tyrimo punktai. Kaip alternatyvą esą galima pasitelkti Tauragės rajono mobilaus punkto brigadas.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška teigė jau susipažinęs su ministro sprendimu, tačiau jį vykdyti gali būti sudėtinga.

– Dalį ligoninės darbuotojų nusiuntėme dirbti į mobilų punktą, nors ligoninė paslaugų nesumažino, tad turime suktis su likusiais darbuotojais. Kitos apskrities savivaldybės prisidėti prie mobilaus punkto darbo neskuba. Jau per triukšmus prižadėjo padėti Šilalės rajono ir Pagėgių savivaldybės, tačiau jų medikus dar reikės apmokyti. Jurbarkas lyg irgi pažadėjo. Iš pradžių punkto darbą finansavo, dabar jau viską iš ligoninės biudžeto turime daryti. Tai kainuoja nemažai. Žinoma, jei Raseiniams reikės pagalbos, nusiųsime savo darbuotojus, – sakė ligoninės direktorius.

Kol kas gretimoje Raseinių savivaldybėje aktyviai dirba Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, registruojantis kiekvieną sąlytį su sergančiu turėjusį asmenį. Visi kiti – tiek norintys išsitirti, tiek jaučiantys simptomus, gali tyrimams registruotis karštąja linija 1808. Užteks nurodyti, kad jie yra Raseinių rajono gyventojai.

Primename, kad vakar buvo sustabdyta registracija į mobilius punktus, tačiau šiandien ji vėl tęsiama.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą