fbpx

Delta atmaina grasina naujais karantino ribojimais

Dalintis:

Tauragėje praėjusią savaitę nenustatyta nė vieno naujo užsikrėtimo koronavirusu, liepos 5-ąją nuo šios ligos mirė vienas Tauragės rajono gyventojas. Tai 87-oji mirtis nuo COVID-19 Tauragės rajone.

Vakar įsigaliojo nauji izoliacijos reikalavimai. Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė netaikyti izoliacijos ir nereikalauti testavimo vaikams iki 12 metų, atvykusiems iš žaliai, geltonai, raudonai ar pilkai zonai priskirtos šalies. Vyresniems vaikams išimtys netaikomos.

12–16 metų paaugliai, atvykę iš geltonosios zonos šalies, 3–5 dieną po kelionės privalės atlikti PGR tyrimą, o tokio amžiaus vaikai, atvykę iš raudonai ir pilkai zonai priskirtos šalies, bus atleidžiami nuo izoliacijos, jei atliks PGR arba antigeno testą. Jei COVID-19 tyrimas atliekamas atvykus į Lietuvą, privaloma izoliuotis, kol bus gautas tyrimo rezultatas.

Lietuvos epidemiologus neramina pasaulyje sparčiai plintanti ypač pavojinga Delta atmaina. Siekiant užkirsti kelią jos plitimui, nuo vakar visi vežėjai, ekipažų ar įgulų nariai, Lietuvoje užtruksiantys ilgiau nei 24 valandas, privalo turėti neigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą.

Jei suėjus 24 val. toks asmuo liko Lietuvoje ir nebuvo atlikęs tyrimo, jis privalo per 24 val. kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją.

Delta atmaina pirmą kartą užfiksuota gruodžio mėnesį Indijoje, o šiandien pasaulyje tampa dominuojanti. Atlikti stebėjimai rodo, kad ji plinta 40–60 proc. greičiau palyginti su Alfa atmaina, o pastaroji yra 60 proc. labiau užkrečiama už Uhano variantą.

Pagrindiniai originaliojo koronaviruso simptomai yra karščiavimas, įkyrus kosulys ir skonio bei kvapo praradimas, o Delta atmaina daugiausia siejama su galvos, gerklės skausmu, varvančia nosimi ir karščiavimu. Turimi duomenys teigia, kad COVID-19 vakcinos, ypač tos, kurios sudarytos iš dviejų dozių imunitetui įgyti, veiksmingai saugo nuo naujojo užkrato.

Tauragėje praėjusią savaitę skiepijimas vyko vangiai. Skaičiuojant visus paskiepytus bent viena vakcinos doze, susidaro vos 40,7 procento ir tai yra 14-tas rezultatas nuo galo visos Lietuvos mastu. Valstybės vadovo Gitano Nausėdos iškeltą tikslą – paskiepyti bent 70 proc. populiacijos pasiekė vienintelė Neringos savivaldybė. Ten paskiepyti 84,9 procento registruotų žmonių. Daugiausia tauragiškių pastarąją savaitę pasiskiepijo liepos 8-ąją – 317, pirmąja doze daugiausiai paskiepyta liepos 7-ąją – 78 rajone registruoti asmenys.

Epidemiologai baiminasi, kad naujoji Delta atmaina išplis tarp keliautojų. Atvėrus sienas ir pradėjus aktyvų turistinį sezoną, tauragiškiai renkasi poilsį šiltuosiuose kraštuose. Nevakcinuoti gyventojai į keliones vyksta tik atlikę testą dėl koronaviruso, testą atlikti reikia ir grįžtant į namus, bet jei koronavirusu keliautojai užsikrėtė paskutinėmis dienomis būdami užsienyje, testai ligos gali ir neparodyti. Užsikrėsti virusu galima ir lėktuve. Užkandžiaujant skrydžio metu nereikia dėvėti kaukių.

Kaukių nereikalauja ir turistus priimantys viešbučiai, nuo liepos 1-osios Turkijoje atlaisvinus karantino režimą, maistą viešbučiuose turistai vėl į lėkštes įsideda patys, būriuojasi eilėse, atsisakyta vienkartinių indų, retai kada matuojama poilsiaujančiųjų kūno temperatūra, be jokių ribojimų vyksta linksmybės klubuose.

Epidemiologai prašo keliautojų laikytis saugių atstumų ir rūpintis ne tik savo, bet ir artimųjų ar kolegų sveikata.

Dalintis:

Palikite komentarą