Ekstremali situacija Tauragės rajone: „blogieji“ skaičiai auga kasdien

Dalintis:

Estremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje šiandien pristatyti naujausi izoliacijos pakeitimai. Įsigaliojo taisyklė – sąlytį su sergančiaisiais koronavirusu turėję asmenys izoliuosis 10 dienų, o norintieji 7-ąją izoliacijos dieną gali atlikti PGR testą. Gavus neigiamą atsakymą, izoliacija nutraukiama.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento direktorės Gilmos Masiulionienės, šiuo metu rajone COVID-19 serga 168 asmenys, o  nuo rugsėjo 1-osios fiksuotos 5 COVID-19 sirgusių tauragiškių mirtys.

– Lyginant sergamumą apskrityje, Tauragėje jis didžiausias, o mažiausiai sergančiųjų yra Pagėgiuose. Rajone fiksuojama 10 protrūkių ir 9 iš jų yra aktyvūs. Dažniausiai tauragiškiai užsikrečia nuo šeimos narių, – informavo NVSC Tauragės departamento vadovė.

Nors statistiškai Tauragėje per dieną užsikrečia 13 žmonių, rajonas vis dar priskiriamas raudonajai sergamumo zonai.

– Specifinių nurodymų ar pastebėjimų neturime. Kalbama apie didesnius ribojimus sergamumui kylant. Tai priklauso nuo mūsų, visi turime pagalvoti, ką galime padaryti, kad nesusirgtume patys ar aplinkiniai, – sakė G.Masiulionienė, paklausta apie galimus ribojimus ateityje.

Mokyklos sulaukia grasinimų

Šiandien savivaldybės specialistai susitiko su švietimo įstaigų vadovais ir aptarė situaciją. Pasak laikinai einančio Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pareigas Mindaugo Maraulio, situacija rajone valdoma, bet ypač norisi tauragiškių supratingumo ir sąmoningumo.

– Mokyklų vadovai skundžiasi gaunantys visokių pranešimų, teisinių grasinimų. Noriu informuoti, kad ne mokyklos įveda tvarką. Jos vykdo tai, kas nustatyta, – sakė M.Maraulis.

Anot jo, kai kurių švietimo įstaigų vadovai klausia, kas turi rūpintis mokyklos dezinfekcija. Pasak NVSC Tauragės departamento vadovės, dezinfekuoti patalpas reikia tik tada, kai klasėje nustatytas ligos atvejis.

Kitą savaitę gaus „Janssen“

Kitą savaitę Tauragės rajonui bus pristatyta 250 „Janssen“ vakcinos dozių, kurios ypač paklausios. Tikėtina, kad vėl vyks vakcinavimo akcijos ne tik Tauragės mieste, bet ir kai kuriose rajono seniūnijose. Taip pat svarstomas siūlymas nesiskiepijusius gyventojus lankyti kartu su pensijų išvežiotojais. Norintieji būtų paskiepijami namuose.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius tokią galimybę vertina skeptiškai. Pasak poliklinikos direktoriaus, daug efektyviau organizuoti skiepijimo procesą kaimų ambulatorijose ar seniūnijose.

Nuo spalio 1-osios vakcinavimas vyks Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centre. Kiekvienas šeimos gydytojas mato, ar pacientas vakcinuotas, todėl tikėtina, kad procesas pagreitės.

Tauragės karščiavimo klinikoje nuo rugsėjo 13-osios iki šio trečiadienio apsilankė 60 pacientų. 31 jų patvirtintas koronavirusas.

Izoliuotis teks už savo lėšas

Iki liepos 1-osios izoliuotis kur neturintieji tauragiškiai buvo siunčiami į Abromiškių reabilitacijos ligoninę, bet ji tokių pacientų jau nebepriima. Pasak savivaldybės atstovės Šarūnės Stasytienės, praėjusią savaitę savivaldybė parūpino vienai sergančiai tauragiškei saviizoliacijos vietą, nors to daryti neprivalo. Teisės aktai neįpareigoja savivaldybės parūpinti vietos, kurioje gyventojai galėtų izoliuotis. Administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius siūlo teikti mokamą paslaugą ir norinčius izoliuotis ne namuose siųsti į „Bastiliją“.

Trikdo darbą

Mobiliojo tyrimų punkto apkrovimas pastebimas jau nuo rugsėjo pradžios. Norintieji užsiregistruoti PGR testui šiandien laukti savo eilės turės iki antradienio. Iki trečiadienio reikės laukti norintiesiems atlikti antigenų testą. Pasak ligoninės atstovės Laimos Laugalienės, mobiliajame tyrimų punkte praėjusią savaitę atlikti 774 tyrimai, punktas dirba kiekvieną darbo dieną ir papildomai šeštadienį.

– Dirbame po 7,5 valandos. Buvo diena, kai dirbome 8,5 valandos, bet į punktą neatvyko 29 užsiregistravę žmonės. Vienam pacientui skiriame tris minutes. Dešimt pacientų aptarnaujame per pusę valandos. Tie neatvykstantys trikdo laiką. Rugsėjo 14-ąją neatvyko 18, 15-ąją – 23, o praėjusį šeštadienį – 16 asmenų. Jei jie visi atvyktų, gal ir eilių nebūtų, – informavo L.Laugalienė.

Tauragės ligoninėje šiuo metu gydomi 28 COVID-19 sergantys pacientai, trys jų – reanimacijoje. Jauniausiam pacientui – 41-eri. Dauguma sergančiųjų nepasiskiepiję.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą