Epidemiologai prašo vengti kelionių į kitas savivaldybes

Dalintis:

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento duomenimis, vakar koronavirusu vis dar sirgo 10 Lietuvos kunigaikščio Kęstučio motorizuoto pėstininkų bataliono karių. Vienas iš jų – Tauragės miesto gyventojas.

Aplinkiniuose rajonuose stebint gausų koronaviruso židinių kiekį, medikai prašo gyventojų susilaikyti nuo bereikalingų kelionių ir vengti kontaktų su svetimais žmonėmis. Savaitgalį NVSC Tauragės departamentas gavo patvirtinimą apie vieną teigiamą viruso atvejį mūsų rajone. Susirgo 50-60 metų amžiaus kategorijai priklausanti moteris. Kur tauragiškė užsikrėtė dar nėra aišku, vykdomas epidemiologinis tyrimas.

Nors viruso židinių Tauragės rajone nėra, epidemiologai įspėja apie pavojingą situaciją kaimyniniuose rajonuose.

– Raseiniai, Šiauliai, Kaunas, Klaipėda – rajonai, kuriuose virusas sparčiai plinta. Noriu paprašyti tauragiškių ir toliau išlikti sąmoningais, vengti susibūrimų ir atsisakyti nebūtinų susitikimų su kitų rajonų gyventojais. Rizika užsikrėsti dabar yra visoje Lietuvoje. Prasidėjus rudeniui padaugėjo ir peršalimo ligų. Kuo mažiau kontaktų turėsime, tuo didesnė tikimybė, kad liksime sveiki, – sakė NVSC Tauragės departamento atstovė Jolanta Norbutienė. Specialistė pataria pajutusiems klinikinius ligos simptomus, neskubėti į gydymo įstaigas. Geriau telefonu susisiekti su šeimos gydytoja ir nuspręsti gydymo eigą. Jei kils įtarimų dėl koronaviruso, bus atlikti tyrimai. Jei bus identifikuotas peršalimas ar gripas – bus paskirtas gydymas.

– Rajono gydymo įstaigos jau aprūpintos skiepais nuo gripo. Visi, kas priklauso rizikos grupei, gali skiepytis. Dėl skiepų pirmiausia reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją. Pasiskiepijusiems nuo gripo identifikuoti susirgimą galima daug greičiau, – sakė epidemiologė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą