Etapinis skiepijimas – nuo rytojaus

Dalintis:

Pranešama, kad jau rytoj Lietuvoje prasideda etapinė visuomenės vakcinacija. Tai reiškia, kad kas savaitę pasiskiepyti galimybę turės vis nauja amžiaus grupė. Dar nepaskiepyti prioritetinei grupei priklausantys žmonės skiepytis galės bet kuriuo metu.

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad pradedant nuo rytojaus į vakcinacijos procesą bus įtraukiama nauja amžiaus grupė. Ateinančią savaitę skiepų centruose bus laukiami 55–64 metų gyventojai. Gegužės 17 dieną startuos 45–54 metų gyventojų vakcinavimas. Nuo gegužės 24 dienos medikai skiepys 35–44 metų gyventojus ir galiausiai gegužės 31 prasidės jauniausiųjų skiepijimas – nuo 16–34 metų gyventojų.

Pranešime spaudai skelbiama, kad šis planas gali keistis tuo atveju, jei vakcinų gamintojai pakeistų vakcinų pristatymo grafikus.

Svarbu pažymėti, kad asmenims nuo 16 metų gali būti skiriama tik viena iš keturių registruotų ir Lietuvoje vartojamų vakcinų – „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“). O žmonėms nuo 18 metų gali būti pasiūlyta „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“), „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.

Gegužės 17 dieną bus paskelbta registracija per bendrą registravimosi sistemą vakcinacijai. Registruotis vakcinai nuo COVID-19 ligos gyventojai galės elektroniniu būdu, spustelėję savivaldybės svetainėse ir www.koronastop.lt būsiančias nuorodas.

Taip pat veiks vieningas skambučių centro numeris – Karštoji linija 1808, kuriuo paskambinus gyventojams bus atsakyta į klausimus apie vakcinavimo procesą, pagelbėta užregistruoti vakcinai, jei negalės patys užsiregistruoti elektroniniu būdu.

Vis dėlto, kur kas greitesnis kelias užsiregistruoti pačiam internetu. Pranešama, jog gyventojai galės ne tik patys užsiregistruoti, bet ir užregistruoti kitą žmogų.

Tauragiškiai vakcinavimui gali registruotis Tauragės rajono savivaldybės skelbiamais telefono numeriais: 8 682 72 925 arba 8 614 29 127 darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą